Prezydent Tarnobrzega z absolutorium (fotoreportaż oraz video)

Niejednogłośnie Rada Miasta Tarnobrzega udzieliła prezydentowi Norbertowi Mastalerzowi absolutorium za wykonanie budżetu za ubiegły rok. Czternastu radnych głosowało za, trzech było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu. Przy czternastu głosach za, jednym sprzeciwie i trzech wstrzymujących się przyjęte zostało również sprawozdanie z wykonania budżetu za rok ubiegły.

Pozytywną opinię sprawozdania z wykonania budżetu wydała również Regionalna Izba Obrachunkowa, która oceniała poprawność sporządzenia sprawozdania z wykonania budżetu gminy, nie oceniając celowości wydatkowania środków i gospodarność wykonujących budżet w zakresie zadań własnych gminy.

Zaplanowane dochody zostały zrealizowane na poziomie ponad 95 procent, plan wydatków wykonany został w prawie 92 procentach w stosunku do założeń. Dług miasta na koniec roku wyniósł 103.496.061,17 zł, co stanowi 44,92 procent wykonanych dochodów przy 60 procentach dopuszczalnych przepisami. Deficyt budżetowy planowany pierwotnie 31.647.737 zł, faktyczne wyniósł 29.020.615,37 zł.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeżanin
8 lat temu

Dobra opozycja potrzebna od zaraz!!! Tadeuszu na litość boską czy Ty wiesz o czym mówisz? Posłuchaj jeszcze raz swojej wypowiedzi. KOMPLETNIE żadne sensowne zdania nie zostało powiedziane. Jeżeli TO jest cała opozycja to już dziś mogę pogratulować kolejnej kadencji Mastalerzowi. Opozycja powinna dopingować do lepszej pracy a nie kompromitować się.

Do pana Partyki: gdzie można zobaczyć ten film promujący inwestycje w naszym mieście?

kicia
8 lat temu

Masz świętą rację, radny Gospodarczyk kompletnie nie przygotował się do swojego wystąpienia a byłego prezydenta Dziubińskiego w ogóle nie było, krytykują a kiedy przychodzi moment,żeby przedstawić argumenty wychodzi bełkot.

fix
8 lat temu

Śmieszna sprawa z tą opozycją. Mastalerz nic nadzwyczajnego nie zrobił ot po prostu pracowała jak każdy inny na jego miejscu ale uwielbia jechać po radnym Gospodarczyku, aż miło się tego słucha 🙂

Atom
8 lat temu

Polityczka w te upały niektórym politykierom nie służy, zarówno z jednej jak i drugiej strony. Foteczki przynajmniej fajne 🙂

spoko
8 lat temu

A kto wręczył prezydentowi po głosowaniu tę karykaturkę? Bo na filmiku nie ma… I dlaczego pan Mastalerz dostał rysunek z postacią pana Krzaklewskiego – przystojnego związkowca (ongiś)?

Szpak
8 lat temu

No,Środa,nadworny grafik na zamówienie Mastalerza ładnie to ujął.Będzie nagroda,oj będzie…

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content