Tarnobrzeskie licea z najlepszymi wynikami maturalnymi

Według wyników egzaminów maturalnych z 2012 r opublikowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Krakowie, to uczniowie tarnobrzeskich liceów osiągnęli najlepsze wyniki w pierwszym terminie egzaminów maturalnych w tym roku.

Najlepszy wynik osiągnęło Społeczne Liceum im. Małego Księcia: egzamin zdali wszyscy choć trzeba zaznaczyć, że do matury przystąpiło tylko 16 uczniów. Na tle „Małego Księcia” o wiele bardziej imponującym wynikiem może pochwalić się popularny Kopernik, gdzie  99% maturzystów zdało egzamin przy 283 przystępujących do matury. Świetny wynik osiągnęli również uczniowie  I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Tarnowskiego, gdzie uzyskano 98% wynik zdawalności, przy czym do egzaminu przystąpiło 63 uczniów. W Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół (dawny Górnik) na 118 uczniów zdało 94%. W Liceum Profilowanym mieszczącym się ZSP 3 jedna osoba która podeszła do egzaminu nie zdała go w pierwszym terminie.

SŁABSZE TECHNIKA

80% próg zdawalności udało się przekroczyć zaledwie jednej szkole – Technikum Architektury Krajobrazu przy ZSP 2, gdzie na 24 maturzystów egzamin zdało 20 uczniów (83%). W Technikum Hotelarstwa przy ZSP 2 na 29 maturzystów w pierwszym terminie maturę zdało 23 uczniów – 79%, z kolei w Technikum 4-letnim przy ZSP 1 zdało 30 uczniów (73%) przy 41 zdających.

W popularnym Ekonomiku przy ZSP 2, na 20 zdających osiągnięto wynik 70%, w Technikum przy ZSP 3 67% na 85 uczniów, w Technikum Agrobiznesu w ZSP 2 egzamin zdała połowa z 14 maturzystów a w Technikum przy Zespole Szkół (dawny Górnik) na 129 uczniów egzamin zdało 48%. Najsłabiej w tej klasyfikacji wypadło Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego w ZSP 2, na 19 zdających egzamin w pierwszym terminie zaliczyło 37 % uczniów (7 osób).

DOROŚLI „POD KRESKĄ”

Bardzo słabo wypadły placówki w których do egzaminu przystąpili dorośli maturzyści. Jedynie w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych przy ZSP1 udało się uzyskać wynik ponad 50%: na trzech maturzystów egzamin zdało 2 osoby. W I Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych maturę w pierwszym terminie zdało 2 osoby na 11 które przystąpiło do egzaminu a w I Niepublicznym Uzupełniającym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych egzamin zdała 1 osoba z 9 maturzystów.

W pozostałych placówkach w pierwszym terminie nie zdał nikt:

– Niepubliczne Uzupełniające Technikum Budowlane dla dorosłych: 1 osoba – 0%

– Niepubliczne Uzupełniające Technikum Gastronomiczne dla dorosłych: 2 – 0%

– Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych 1 – 0%

– Niepubliczne Uzupełniające Technikum Fryzjerskie dla Dorosłych: 7 – 0%

– Prywatne Uzupełniające Technikum Mechaniczne dla Dorosłych 2-0%

Szczegółowe wyniki dostępne tutaj

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
www.technikum.pl
8 lat temu

Przeczytałam ten post o Technikum gastronomiczne z wielką przyjemnością. Dzięki. Od teraz będę częściej odwiedzać ten blog. Pozdrawiam, Chris Eric.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x