Koncert Bullshit Baby w Tarnobrzegu (zdjęcia)

Grupa Bullshit Baby wystąpiła w tarnobrzeskim pubie Blues&Rock w piątek 20 lipca. Muzycy z Ostrowca Świętokrzyskiego zaprezentowali sporą dawkę alternatywnej muzyki w stonerowym klimacie.

Zespół Bullshit Baby powstał w 2006 roku. Założyli go czterej muzycy: Dominik Gębura, Piotr Cichoń, Łukasz Książek oraz Radek Rzęsa. Geneza powstania zespołu sięga lat 90-tych. W tych zamierzchłych czasach prężnie i bardzo spontanicznie działały zespoły Central Park i Four Seasons. Te zespoły można uznać za kolebki Bullshit Baby, zarówno pod względem muzycznym jak i personalnym. W pierwszym grali Dominik i Piotrek, a w drugim Łukasz i Radek. To chyba wtedy zaczęło się coś… co do dzisiaj nie może się skończyć. Oba zespoły rozpadły się praktycznie bez śladu, a wkrótce potem powstał UTD – kapela, w której pod koniec działalności zeszły się drogi Dominika i Łukasza. UTD był zespołem o bardzo ugruntowanej pozycji i święcił wiele sukcesów. Po intensywnej działalności, zakończonej w 1999 roku pozostało EP dostępne na Myspace. Tak mogło by się zakończyć.

Siedem lat później jakaś siła nieznana sprawiła, że panowie spotkali się wszyscy razem. Umówili się na próbę i zażarło. Pierwszym utworem zagranym wspólnie był Thumb grupy Kyuss i w jakiś sposób wyznaczyło to ścieżkę muzyczną jaką podąża BB. Muzycy dość szybko pojechali do JR Studio w Skarżysku-Kamiennej w celu nagrania płyty demo. Nagrania finansowane były z własnej kieszeni, a sam proces nagrywania na skutek wielu perypetii trwał dość długo. Gotowe cztery nagrania zostały opublikowane w internecie. W międzyczasie grupa dała kilkanaście koncertów m.in. w Ostrowcu, Skarżysku-Kamiennej, Warszawie, Opolu, Zabrzu i wielu innych miejscach. Koncerty klubowe jak i na duzych scenach są mocną stroną zespołu.

Na początku 2009 roku grupa ukończyła w JR Studio nagrywanie materiału na debiutancki album, a ten, dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego został wydany własnym sumptem na początku lipca. Płyta zawiera 7 autorskich kompozycji śpiewanych głównie w języku angielskim. Przyjaciel zespołu określił muzykę zawartą na płycie mianem DIRTY ROCK – prawdopodobnie wie co mówi.

Obecnie zespół intensywnie pracuje nad drugim albumem, na którym znajdzie się 10 premierowych kompozycji.

Skład zespołu: Dominik Gębura – śpiew i gitara, Piotr Cichoń – gitara, Daniel „Spałka” Spała – bas, Radek „Rzęsik” Rzęsa – perkusja

Poniżej prezentujemy zdjęcia z piątkowego koncertu w Tarnobrzegu oraz video z majowego występu grupy podczas Dni Ostrowca Świętokrzyskiego.

video: wwwooolfff

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content