04-05.08 (sobota-niedziela) XIV Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu – program imprezy

Występ zespołu Jarzębina z Kocudzy – wykonawcy oficjalnej polskiej piosenki na Euro 2012 „Koko Euro Spoko” – będzie jedną z atrakcji XIV Jarmarku Dominikańskiego – na który zapraszamy w dniach 4-5 sierpnia. Tradycyjnie miejscem imprezy będzie Plac Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu.

Na Rynku swoje prace, m.in. witraże, rzeźby, kwiaty z wiór i bibuły, ręcznie robioną biżuterię, obrazy, hafty, koronki i ceramikę i wiele innych, zaprezentuje aż stu (!) wystawców z całej Polski.

– Będą także pokazy ginących zawodów, m.in. garncarstwa, wikliniarstwa i kowalstwa artystycznego oraz bicia okazjonalnej monety „Jednego Krzysztofa”. Mnóstwo atrakcji czeka również na najmłodszych mieszkańców Tarnobrzega, m.in. malowanie twarzy i przyrządy do zabawy – zapowiada Anna Czaplińska, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu UM w Tarnobrzegu.

Coś dla siebie z całą pewnością znajdą też miłośnicy dobrej muzyki, dla których zagrają m.in. Kapela Heńka Bartosa, Jeżowianie, Hawok, Miejska Orkiestra Dęta, Lasowiacy i Kapela Folkowa Styrta.

– A gwiazdami imprezy będą zespoły: InoRos, finalista drugiej edycji programu „Must Be The Music”, Projekt „Grechuta”, czyli supergrupa, którą tworzą Martyna Jakubowicz, Piotr Cugowski i kapela Plateau. W ostatniej chwili udało nam się także namówić do występu Zespół Jarzębina z Kocudzy, wykonawcę oficjalnej polskiej piosenki na Euro 2012 „Koko Euro Spoko”. Serdecznie zapraszam – mówi Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

Jarmark rozpocznie się w sobotę o godzinie 9 – Mszą Święta w Klasztorze O. Dominikanów. Organizatorami imprezy są Prezydent Tarnobrzega, Tarnobrzeski Dom Kultury i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. – szczegóły na plakacie

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x