W Tarnobrzegu stanął maszt za prawie 2 tys. złotych

1 829 złotych wydały władze miasta na zakup masztu „na specjalne okazje”. Aluminiowy, 8 metrowy maszt od kilku dni stoi na Placu Bartosza Głowackiego.

– Podczas różnych uroczystości czy świąt państwowych, kiedy na Placu Bartosza Głowackiego gromadzą się mieszkańcy, brakowało takiego elementu, który podkreślałby wagę wydarzenia. Teraz będziemy mogli uroczyście wciągać biało-czerwoną lub tarnobrzeską flagę na maszt – mówi Prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz.

– Maszt wykonany jest z aluminium i jest segmentowy. Dzięki temu łatwo i szybko będzie można go złożyć i schować. System wciągania flagi schowany jest wewnątrz masztu, dzięki temu nikt poza uprawnioną osobą nie będzie mógł ściągnąć flagi – mówi Ewa Skoczewska, naczelnik Wydziału Architektury, Budownictwa i Inwestycji Urzędu Miasta Tarnobrzega.

Maszt stoi od kilku dni, ale niestety wkrótce zostanie złożony i ustawiany będzie tylko na uroczystości. Powód – Miejski Konserwator Zabytków nie wyraził zgody, aby maszt ustawiony był przez cały czas.

foto: Agata Rybka

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wacek
9 lat temu

Konserwatorowi zabytków nie przeszkadza ze kamienice przy placu są naszpikowane tandetnymi szyldami, ale maszt z flagą przy pomniku Bartosza już tak. Żenada!

Michał
9 lat temu

W Tarnobrzegu stanął maszt za prawie 2 tys. złotych.

Tomek
9 lat temu

Fajnie, że w Tarnobrzegu jest ktoś taki jak konserwator zabytków, dzięki jego działaniu, żadna wredna i szpecąca rura nie będzie zasłaniać turystom i mieszkańcom widoku na zabytkowy rynek, a szczególnie na wyróżniającą się zabytkową restaurację Kaprys.

Fix
9 lat temu

dokładnie jak wacek pisze, cały ryneczek oszpecony tandetnymi szyldami ale maszcina mu przeszkadza… Aż dziwię się, że zezwala na imprezy na placu, ogromne dmuchane zjeżdżalnie i inne czasowe badziewie

spoko
9 lat temu

ohohoho ale fajnie, ale fajnie, ale fajnie, ohohoho ale fajnie, ale fajnie tutaj jest tralala

cnnc
9 lat temu

Maszt szpeci – reklamy nie, czyżby chodziło o wiadomo co, jak nie wiadomo o co chodzi ?:>

Pius XIXII
9 lat temu

co z Kaprysem panie komoda

mieszkaniec
9 lat temu

No właśnie co z Kaprysem panie Komada, panie Mastalerz… Wiem, że on nie jest własnością miasta ale na boga szpeci, że aż oczy bolą… Nic z tym nie można zrobić? Gdzie był konserwator gdy „to” budowano?

POPESCU
9 lat temu

może czas wymienić tego pana, bo czepia sie szczegółów, niech się weżmie do roboty, i albo kaze coś zrobić z kaprysem albo niech go wyburzy

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content