Tarnobrzeskie zespoły Exsilium i KofiRock zagrają podczas festiwalu w Cieszanowie

Exsilium i KofiRock wystąpią podczas niedzielnego koncertu festiwalu w Cieszanowie. Nasze lokalne bandy zaprezentują swoje umiejętności na drugiej scenie – alternatywnej. Festiwal, którego współorganizatorem jest tarnobrzeskie Stowarzyszenie mRock odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia (piątek – niedziela).

Początki KofiRock sięgają przełomu 2000/2001 roku, kiedy to były wokalista formacji Holy Dogs Dariusz „Daro” Babiarz, postanowił po długiej przerwie powrócić do grania muzyki. Po kilku latach zespół KOFI zawiesza działalność, by powrócić w 2010 r., w nowym składzie i z nowymi kompozycjami.

– Poszukiwałem ludzi do grania nowego repertuaru który stworzyłem. Poszukiwania trwały długo, aż w pewnym momencie spotkałem gitarzystę Jarka, z którym szybko „doszliśmy do porozumienia”. Jarek zaprowadził mnie do Klaudiusza – (- perkusja przyp.red.), a ten do Piotra, czyli basisty i do Marcina -(- gitara przyp.red.) – opowiada w rozmowie z portalem NadWisłą24, Daro.

– I tak w naturalny sposób nasze drogi się zeszły, kontynuujemy historię zespołu, który już wcześniej powstał – dodaje perkusista, Klaudiusz „Sardyn” Wolski.

Z dawnego składu zespołu pozostał Dariusz „Daro” Babiarz. – To jest zupełnie nowy skład, którego elementem spójnym jest Daro, odpowiedzialny za muzykę i za teksty zespołu – tłumaczy NW24 Klaudiusz.

– Gramy cały czas nowe kompozycje których mamy bardzo dużo, jednak ze względu na ograniczony czas jaki możemy poświęcać na próby, nasz repertuar nie jest jeszcze tak obszerny, jak może być – dodaje Daro.

Projekt pod nazwą KOFIrock, nie jest pierwszą kapelą, w której grają członkowie zespołu. – Daro był wokalistą m.in. Holy Dogs, Jarek Kurdysz grał na basie w S.N.O.W., macierzystą formacją Piotra „Krzysia” Michalczuka jest zespół Fallen Halo, a Marcin Zieliński identyfikowany jest głównie z Ulicą Szarlatanów i z Projekt Zion – wylicza Klaudiusz.- W moim przypadku trudno mi zliczyć w ilu zespołach występowałem, była m.in. Ganja, Projekt Zion, Niech Stanie się Jasno, i parę innych kapel – dodaje.

Poniżej prezentujemy video z koncertu KofiRock w tarnobrzeskim pubie Końca nie Widać.

Zespół Exsilium powstał w Tarnobrzegu w maju 2006 roku. Aktualny skład zespołu to: Kamila Fornal – vocal, Ewelina Krukurka – vocal, Mateusz „LOCO” Wójtowicz – skrzypce, gitara, Karol „ŻUREK” Kułaga – gitara, Łukasz Jugo – bas Sebastian Szymański – klawisze oraz Tomek „SASZA” Mrzygłód- perkusja.

Aktualny skład zespołu to wynik zmian, które nastąpiły latem 2011. Troje członków zespołu tymczasowo zawiesiło działalność zespołową. Są to wokalistki: Justyna Cebula oraz Anka Chmielewska oraz gitarzysta: Mateusz Jugo. Aby nie zaburzać pracy zespołu oraz bogatych planów związanych z koncertami, w zastępstwie Justyny i Ani front zespołowy przejęły Kamila i Ewelina.

Od samego początku zespół nastawiony był na tworzenie własnych utworów. – Chcąc tworzyć własną muzykę, podjęliśmy ryzyko i daliśmy się ponieść szaleństwu, którym w naszym przypadku, jest próba pogodzenia różnych charakterów, a tym samym różnych koncepcji i wizji tego, nad czym pracujemy. Dzięki temu, w naszych utworach istnieje cząstka każdego z nas, a efekt końcowy daje wiele satysfakcji. Jeśli nasza muzyka trafia w Wasz gust, tym bardziej wierzymy, że podjęte ryzyko opłaciło się nam. Nie poprzestaniemy na tym, co już jest – mówią członkowie zespołu.

Poniżej fragment koncertu zespołu zarejestrowany podczas tegorocznych obchodów Dni Baranowa Sandomierskiego.

Szczegółowy program festiwalu znajdziesz tutaj

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content