Zawody Aborygen Jam w Nowej Dębie (fotoreportaż oraz video)

Zawody bmx’owo – deskorolkowe których głównym organizatorem była grupa Aborygen Crew odbyły się w środę 15 sierpnia na terenie nowodębskiego skate parku.

Na starcie stawili się zawodnicy z Nowej Dęby, Rzeszowa i Kolbuszowej, którzy jak tłumaczyła w rozmowie z portalem NadWisłą24 Jadźka, oceniani byli przez trzech jurorów za styl, czystość i wrażenie ogólne. – Uczestników miało być więcej ale pewnie pogoda ich odstraszyła – dodała.

Cel imprezy, którą zakończył koncert nowodębskiego rapera Sebastiana „Jesioła” Jesiołowskiego był prosty, związany z niewielką infrastrukturą przewidzianą w mieście dla wszystkich miłośników sportów ekstremalnych.

-Dużo ludzi w Nowej Dębie uprawia ekstremalne sporty do których możemy zaliczyć wyczynową jazdę na rowerze oraz jazdę na deskorolce. Zadaniem tej imprezy jest promowanie sportów ekstremalnych na terenie miasta i gminy Nowa Dęba, ponieważ chcielibyśmy w ten sposób zwrócić uwagę, na to iż coraz więcej ludzi uprawia te dyscypliny a to wymaga rozwoju miejsc na których mogą trenować – wyjaśnił w rozmowie z NW24 Łukasz Wargacki.

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content