Jezioro Tarnobrzeskie: Trzy jachty, kajak i rowerek wodny wywrócone przez silny wiatr

W niedzielę od godziny 12.20 do 16.00 policjanci tarnobrzeskiej komendy Policji wspólnie z ratownikami WOPR podejmowali akcje ratowania załogi 3 jachtów , kajaka i skutera wodnego, których sprzęt pływający w starciu z silnym wiatrem wywrócił się lub też zepchnięty został na wyspę. Żeglarze cało i zdrowo przetransportowani zostali na brzeg.

O godz. 12.20 ratownicy WOPR zauważyli, że jacht typu Omega pływający po Jeziorze Tarnobrzeskim wywrócił się i osoby nim płynące znajdują się w wodzie. Policjanci i ratownicy niezwłocznie podpłynęli pod miejsce zdarzenia, podjęli pływających w wodzie żeglarzy i dostarczyli na brzeg.

Po kilku minutach następny jacht przewrócił się a dwie osoby nim płynące znalazły się w wodzie. Także w tym przypadku ratownicy i policjanci wyciągnęli pechowych żeglarzy z wody i przetransportowali na brzeg.

Następna akcja policjantów i ratowników polegała na zabraniu dwojga dorosłych i dwójki dzieci z rowerka wodnego,
którym nie byli w stanie płynąć. Także w tym przypadku wszystkie osoby szczęśliwie przetransportowane były na brzeg.

W tym czasie uratowany został też kajakarz, który nie dał rady sile wiatru, oraz „sky serfer”, którego mocny wiatr zepchnął na wyspę. Kolejny raz ratownicy i policjanci wypłynęli na jezioro o godz. 15.20. Okazało się, że przewrócił się i odwrócił do góry dnem jacht typu Omega, na którym odbywało się szkolenie żeglarskie. W wodzie znalazły się trzy osoby. Także i one znalazły się bezpiecznie na brzegu. Po dostarczeniu na brzeg pechowych żeglarzy policjanci i ratownicy postawili jacht a następnie odholowali do przystani.

Część osób znajdujących się na jednostkach pływających nie miała założonych kamizelek ratunkowych, zaś gdy wpadli do wody trzymali się kół ratunkowych. Bezpieczeństwo na wodzie zależy w głównej mierze od osób korzystających z wody. Policjanci i ratownicy mogą nie zdążyć udzielić pomocy w przypadku jeżeli sam poszkodowany nie zapewni sobie bezpieczeństwa.

źródło: Policja

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content