31.08 (piątek) Koncert Strzał w Głowę, Exsilium i Kali-Gula w Sandomierzu

Koncert zespołów Strzał w Głowę, Exsilium i Kali-Gula odbędzie się w piątek 31 sierpnia w sandomierskim klubie Lapidarium. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w klubie. Początek godz. 20. Organizatorem wydarzenia jest Sandomierskie Stowarzyszenie Kulturalne.

STRZAŁ W GŁOWĘ
Strzał w Głowę to nowa formacja, w której skład wchodzą przedstawiciele tarnobrzeskiej i sandomierskiej sceny muzycznej. Skład byłych instrumentalistów z Raindrops zasilił wokalnie śpiewający w Fallen Halo Jacek Magda. Muzyka jaką tworzą wspólnie pod nowym szyldem to mocna mieszanka rocka, funku oraz grunge’u przeplatana riffami rodem z pustynnych kapel stonerowych.

video: wwwooolfff

KALI-GULA
Początki projektu KALI-GULA sięgają 2005 roku. Założycielami byli Tomasz Kalman oraz Kamil Gulak (Odium Dei). Wspólnie nagrali dwie demówki: „Porcelanowe Niebo” {2005} i „Dualizm” {2008} po czym ich drogi rozeszły się.
W końcowej fazie nagrywania „Dualizmu” głosu żeńskiego użyczyła Yoanna Gulak, a jej pojawienie się zapoczątkowało nowy etap w muzyce KALI-GULI oraz ciąg zdarzeń, które w konsekwencji doprowadziły do powstania prawdziwego, pełnowymiarowego zespołu z krwi i kości.
Od tego czasu rozpoczęło się na dobre koncertowanie (m.in. z Myslovitz, Totentanz, Monstrum, Pustki, Spiral, Disperse, Ciryam, Maska, Exsilium, 4 Minutes i inni.). Pod koniec lata 2009 zespół nagrał mini longplay „Crucial Piont”, z sesyjnym udziałem klawiszowca Wojtka Maciochy. Na wakacjach 2011 roku na światło dzienne wyszedł „Minotaur” – najnowszy materiał promocyjny zespołu,
Muzyka Kali-Guli non stop ewoluuje – na samym początku były to akustyczne, niemalże ambientowe utwory. Pojawiły się również skrzypce, sample oraz instrumenty klawiszowe. Dziś Kali-Gula to wypadkowa nabytego wcześniej doświadczenia. Ciężkie rockowo-matalowe brzmienia dominują w alternatywno-progresywnych kompozycjach zespołu.

EXSILIUM
Zespół powstał w Tarnobrzegu w maju 2006 roku. Aktualny skład zespołu to:
Kamila Fornal – vocal
Ewelina Krukurka – vocal
Mateusz „LOCO” Wójtowicz – skrzypce, gitara
Karol „ŻUREK” Kułaga – gitara
Łukasz Jugo – bas
Sebastian Szymański – klawisze
Tomek „SASZA” Mrzygłód- perkusja
Utwory zespołu łączą w sobie nieco ciężkiego grania, stanowiącego tło dla delikatnego i silnego, kiedy trzeba – żeńskiego dwugłosu i łagodność skrzypiec, które swoim brzmieniem dopełniają całość.
Od samego początku zespół nastawiony był na tworzenie własnych utworów. Niemal od początku rozpoczął działalność koncertową w lokalnych klubach zyskując coraz szerszą rzeszę fanów.
Od tego momentu zespół zagrał dziesiątki koncertów na terenie Polski. Dzięki każdemu z eventów i wspaniałej publiczności, jaka w nich uczestniczyła, zespół znajdował inspirację do dalszej pracy. Jej uwieńczeniem stała się pierwsze płyta pt. Złudzenia schowaj, na której można znaleźć 6 autorskich utworów. Premiera albumu odbyła się w 2009 roku w Biłgoraju.
Rok 2009 przyniósł również zmiany w składzie zespołu. W sezonie jesienno-zimowym 2009/2010, zespół Exsilium odbył trasę koncertową promującą album „Złudzenia Schowaj”. Na trasie wystąpił również zaprzyjaźniony zespół Carnage of Trident.
W 2010 roku, zespół podjął współpracę z biłgorajską formacją Kali-Gula. Odbyli kilka udanych koncertów na terenie południowej Polski. Latem zespół wziął udział w ogólnopolskim festiwalu Rock n Roll. Kolejnym etapem w historii zespołu było rozpoczęcie prac nad kolejnym krążkiem.
Jesienią 2010 roku zespół został zaproszony to wzięcia udziału w patriotycznym wydawnictwie „JĘDRUSIOWA DOLA: Tarnobrzescy artyście w hołdzie Jędrusiom”. Rezultatem tego przedsięwzięcia są dwa studyjne nagrania pt. „Groby Koślawe” oraz „Jarzębina”. Utwory znalazły się na płycie CD wydawnictwa. Do „Jarzębiny” został nakręcony klip. Oba utwory znajdują się również na singlu pt. „Ku pamięci”, który został wydany w limitowanym, niskim nakładzie.
Rok 2011 to również rozpoczęcie współpracy z agencją artystyczną „NOWŁAŚNIE MANAGEMENT”, wynikiem czego jest trasa koncertowa z rosyjską formacją WOODSCREAM.
Latem 2012 u boku wielu gwiazd, zespół został zaproszony do wzięcia udziału w CIESZANÓW ROCK FESTIWAL
Aktualnie zespół przygotowuje się do koncertowego sezonu jesienno – zimowego oraz kończy prace nad kolejnym albumem

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x