Przegrana Wisły Sandomierz z Juventą (fotoreportaż oraz video HD)

Piłkarze Wisły Sandomierz przegrali 0:1 (0:1) z Juventą Starachowice w meczu 5 kolejki III ligowych rozgrywek w grupie małopolsko-świętokrzyskiej. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 2 września w Sandomierzu.

Derbowy pojedynek w Sandomierzu z pewnością mógł podobać się kibicom, obie drużyny wyszły z nastawieniem na zwycięstwo, dzięki czemu podbramkowych akcji nie brakowało. Już w 13 minucie dobrą okazję do strzelenia bramki mieli goście, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Gębura strzałem głową trafił w poprzeczkę. 5 minut później to Wiślacy byli o krok od zdobycia bramki jednak Pacholarz strzelił minimalnie nad poprzeczkę.
Przez następne minuty drużyny nie ustawały w atakach, po jednym z nich w 36 minucie gorąco zrobiło się pod bramką gości, po podaniu Pietruchy piłka „wylądowała pod nogami” znajdującego się tuż przy słupku Nogaja, jednak ten nie trafił w futbolówkę. W 38 minucie Juventa mogła objąć prowadzenie, lecz po strzale z 16 metrów Anduły piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy, po celnym strzale z bliskiej odległości Tobiszewskiego, Juventa objęła prowadzenie w spotkaniu.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, nadal obie ekipy dążyły do zmiany wyniku, wykorzystując głównie stałe fragmenty gry, których w tej części meczu nie brakowało. Dobre sytuacje do zdobycia bramki „na remis” mieli m.in. Pacholarz i Ryczek, jednak dobrze dysponowany golkiper gości nie dał się tego dnia zaskoczyć. W ostatnich minutach meczu do ataku włączył się również bramkarz Wisły, niestety tego dnia podopiecznym trenera Krawca nie udało się sforsować obrony Juventy.

Wisła po 5 kolejkach z dorobkiem 5 punktów zajmuje 11 lokatę w tabeli, tracąc do lidera z Andrychowa 7 oczek. W następnej kolejce Wisła zmierzy się z innym beniaminkiem – Czarnymi Połaniec. Spotkanie odbędzie się w sobotę 8 września w Połańcu. Początek godz.12.

Wisła: Daniel Furtak — Grzegorz Rzeszutek, Damian Pietroń’, Sebastian Kocój, Bartłomiej Gołasa, Karol Kostrzewa (57′ Łukasz Adamczyk), Maciej Ziółek (57′ Tomasz Ryczek), Adrian Chamera (57′ Tadeusz Krawiec), Marcin Pietrucha, Jarosław Pacholarz, Damian Nogaj (81′ Przemysław Michalski).
Juventa: Przemysław Wesołowski — Dawid Korona, Bartosz Gębura, Bartosz Styczyński, Damian Senderowski, Krystian Płusa, Bartosz Kwiecień, Mateusz Jagiełło (78′ Paweł Kiełbasa), Damian Czarnecki (55′ Artur Kidoń), Grzegorz Tobiszewski, Dariusz Anduła (90′ Michał Piórkowski).