Sobota – XIII edycja festiwalu Satyrblues !- szczegółowy program imprezy

Organizatorzy Satyrblues Festiwal przedstawili ramówkę tegorocznej edycji:

Z satysfakcją informujemy, że dzięki naszym stałym oraz nowym Darczyńcom 13-edycja festiwalu Satyrblues odbędzie się w sobotę 15 września 2012 r. w Tarnobrzeskim Domu Kultury, ul. Słowackiego 2. Tegoroczną celebrację Satyry i Bluesa rozpoczniemy jak zawsze punktualnie o godzinie 15:00 wernisażem prezentującym prace znakomitych artystów, którymi tym razem będą:

Wacław Potoczek – rys. satyryczny,
Jacek Kawa – rys. satyrtyczny,
Szymon Szcześniak – fotografia, http://www.szymonszczesniak.com/
Wojtek Siudeja – grafika,
Aleksander Tivodar – biżuteria, http://www.trendymania.pl/aleksandrtivodar
Darek Pietrzak – rys. animowany,
Krzysztof Szafraniec – album foto, http://www.kszafraniec.com/

Część koncertową zainauguruje wirtuoz gitary fingerstyle PIOTR RESTECKI znany z brawurowego wykonania utworu Czesława Niemena – „Dziwny jest ten świat” w programie Must Be The Music oraz profesor w klasie gitary fingerpicking na Przystanku Woodstock.

video: komputr00007

Tuż po nim w transowy i jedyny w swoim rodzaju świat bluesa wprowadzi Państwa niezwykły Australijczyk CLAUDE HAY będący obecnie jednym z najważniejszych muzyków na Antypodach. Claude określany jest mianem One Man Roots & Loops Band bo genialnie łączy tradycyjne brzmienie z nowoczesną elektroniką. Jego koncert podczas ostatniej trasy po USA (2011) transmitowny przez największą stację wysłuchało 22 mln. radiosłuchaczy !

video: claudehay

Satyrycznym przerywnikiem stanie się Stand Up Comedy w specjalnym programie „Bez cenzury” http://www.facebook.com/standup.bez.cenzury W tej interaktywnej roli zobaczymy takich asów polskiej sceny kabaretowej jak: Abelard Giza (Limo), Kacper Ruciński, Katarzyna Piasecka.

Koncert Finałowy zagra MICHAEL LEE FIRKINS , gitarzysta słusznie uważany za najbardziej znaczącego muzyka wytwórni Mike Verneya. W Polsce Michael Lee Firkins ceniony jest przede wszystkim za kultowy projekt HOWLING IGUANAS. Muzyk obiecał, że Tarnobrzeg stanie się miejscem premiery jego najnowszego albumu (wrzesień 2012) a także miejscem rejestracji jego płyty koncertowej.

Artysta weźmie też udział w specjalnej sesji fotograficznej zlokalizowanej na terenie miasta Tarnobrzeg.
Przypomnę, że Michael to „złote dziecko” wytwórni Shrapnel Records w której rezydują takie gwiazdy jak Richie Kotzen, Paul Gilbert, Jason Becker, Marty Friedman, George Lynch, Tony MacAlpine, Scott Henderson, Greg Howe, Eric Gales, Chris Duarte, Pat Travers.

video: fendermusical

Dla naszych wszystkich festiwalowych Beneficjentów przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji w tym konkurs z nagrodami od firmy Creative, specjalny katalog oraz tradycyjny poczęstunek.

Honorowy patronat honorowy nad festiwalem Satyrblues sprawuje Prezydent Miasta Tarnobrzeg – Norbert Mastalerz.
Patronat medialny objął magazyn GITARZYSTA, który w numerze wrześniowym obublikuje wywiad z Michaelem Lee Firkinsem i Claudem Hay.
Muzykę festiwalowych artystów prezentuje Polskie Radio Rzeszów w czwartkowych audycjach BLUES ATTACK.

UWAGA:

ZAPRASZAMY też Państwa do Nowej Dęby gdzie pod patronatem festiwalu Satyrblues w piątek, 14 września 2012 r. o godz. 19:30
w Samorządowym Ośrodku Kultury, koncert specjalny zagra CLAUDE HAY http://claudehay.com.au/newsletter/uk-and-poland-tour-announced/ .
Niech dodatkową zachętą do odwiedzenia tej najnowocześniejszej obecnie sali kameralnej w Polsce będzie informacja o udziale dwóch czołowych polskich karykaturzystów, którzy od godziny 18:00 będą portretować przybyłych na koncert widzów. Każdy kto nie boi się ujrzeć w krzywym zwierciadle satyry,
otrzyma w prezencie własną karykaturę opatrzoną specjalną dedykacją autora.

Victor Czura
Stowarzyszenie OKO

info:
www.satyrblues.pl
http://www.bluesattack.blogspot.com/p/satyrblues-news.html

UWAGA:
sprzedaż biletów na Satyrblues prowadzi sklep muzyczny HARMONIUSZ w Tarnobrzegu, ul. Piłsudskiego 20
a na koncert Claude Hay w Nowej Dębie: SOK http://www.kultura.nowadeba.pl/o-nas/kontakt/

Portal NadWisłą24 jest patronem medialnym festiwalu.

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
spray
10 lat temu

ożesz w mordę jeża niezły wypas!

Iga
10 lat temu

W tym roku bedę uczestniczką Satyrbluesa po raz czwarty i powiem wam, że za każym razem jestem zaskakiwana jakością tego przedsięwzięcia.

Szymon
10 lat temu

To jedna z niewielu w kraju impreza, której nie trzeba reklamować, bo i tak wszystkich chętnych nie pomieszczą mury TDK. Dziwi fakt, że urzędujący prezydent wydaje masę publicznych pieniędzy na muzyczny chłam dla ludu(potencjalnych wyborców) zamiast mocniej podpiąć się pod renomowaną imprezę, którą z pewnością obejrzało by więcej osób niż te trzysta parę w TDK

Cyberman
9 lat temu

właśnie wyczaiłem, że na satyrbluesie mają być jakieś ekstra cyberbajery z i-tech Poland. Jak ktoś wie coś więcej niech łaskawie przekabluje – czekam.

Lidka
9 lat temu

ja nic nie wiem ale jeśli coś jest na rzeczy to będzie

Forest
9 lat temu

ma ktoś może do sprzedania bilet bo w Harmoniuszu już nie ma

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content