Kradli metalowe części by sprzedać je na złom

Tarnobrzescy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o kradzieże metalowych rur z terenu byłej kopalni siarki oraz metalowych przęseł ogrodzenia okalającego teren byłej ciepłowni w miejscowości Olędry w gminie Grębów. Złodzieje swój łup sprzedawali w punkcie skupu złomu za niewielkie pieniądze. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Pierwsze sygnały o kradzieży funkcjonariusze otrzymywali na początku marca 2012 roku. Wówczas dokonano kradzieży 45 sztuk metalowych przęseł ogrodzenia okalającego teren byłej ciepłowni w miejscowości Olędry w gminie Grębów. Rabusie po swój łup przyjeżdżali dwukrotnie. Zrabowane mienie sprzedawali zaraz po kradzieży w punkcie skupu złomu.

Przekonani o swojej bezkarności mężczyźni na złodziejskie łowy ruszyli na teren byłej kopalni Jeziórko. Tam skradli 55 metrów stalowych rur. Swój łup sprzedali w punkcie skupie złomu.

Policjanci powiadomieni o kradzieży natychmiast przystąpili do ustalenia i zatrzymania sprawców. Prowadząc czynności funkcjonariusze wytypowali osoby mogące mieć związek z tymi przestępstwami. Ich przypuszczenia były trafne. Sprawcami okazało się trzech mężczyzn w wieku 24, 29 i 30 lat, wszyscy to mieszkańcy gminy Grębów. Funkcjonariusze przesłuchali mężczyzn przedstawiając im zarzuty. Przyznali się do popełnionego przestępstwa.

źródło: policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content