Już w sobotę mecz Siarki z Olimpią – na trybunie dla gości ma zasiąść 200 kibiców

Dodatkowa liczba służb porządkowych i informacyjnych – łącznie ok. 40 osób, część kamer monitoringu skierowanych na sektor gości, wyłączony z ruchu parking przy szkole nr3 – to środki jakie zastosuje zarząd klubu KS Siarki w przypadku, gdy na sobotni mecz z Olimpią Elbląg przyjedzie grupa zorganizowana kibiców.

Na tarnobrzeskim stadionie po raz pierwszy w drugoligowym sezonie, na meczu obecni mają być kibice drużyny przyjezdnej.

– Listy ze spisem kibiców jeszcze nie przyszły, spodziewamy się ich do jutra, do godz.12 – wyjaśnia w rozmowie z NW 24 wiceprezes klubu Dariusz Dziedzic.

– Zgłoszona jest grupa 200 kibiców, oprócz kibiców Olimpii mają przyjechać kibice Legii Warszawy i Zagłębia Sosnowiec – dodaje.

Po wybudowaniu nowej trybuny, pierwszy i jak na razie ostatni raz grupa kibiców drużyny przyjezdnej obecna była na tarnobrzeskim stadionie podczas meczu Siarki z Karpatami Krosno w sierpniu ubiegłego roku. Kibice ulokowani zostali wtedy w części dużej trybuny, ze względu na brak tzw. klatki. Było to rozwiązanie wyjątkowe, gdyż mecz ten po raz pierwszy kibice mogli oglądać z nowej trybuny. Drugoligowe przepisy „wymusiły” na zarządcach stadionu budowę tzw. strefy buforowej dla gości” stąd w sobotę kibice zajmą tzw. klatkę na małej trybunie stadionu.

– Ta część stadionu może pomieścić ok.200 kibiców – wyjaśnia wiceprezes Dziedzic, który uważa, że przedsięwzięte przez klub środki bezpieczeństwa będą wystarczające.

– Autokary z kibicami gości parkować przy szkole nr3, dlatego ten parking będzie wyłączony z ruchu dla wszystkich pozostałych. Dodatkowo grupa ta będzie ubezpieczana przez policję – dodaje.

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
anty-karpaciarz
8 lat temu

Dziedzic gdzie jest strona internetowa klubu?

ST.
8 lat temu

hehe nie Zagłebie Lubin tylko Sosnowiec 🙂

MG
8 lat temu

Kto zgadnie co jest nie tak ze zdjęciem stadionu na zaproszeniu na mecz?

sosa
8 lat temu

Więc dlaczego nie będą wpuszczeni kibice Motoru chociaż mecz jest w późniejszym terminie czyli dopiero 13października? Przecież zakaz im się kończy.

szeryf
8 lat temu
Reply to  sosa

Skąd masz informacje, że kibice Motoru nie będą wpuszczeni? Sprawa chyba jest jeszcze nie rozstrzygnięta.

Tbg
8 lat temu
Reply to  sosa

Ponieważ Prezydent Tarnobrzega stwierdził, że jest to mecz podwyższonego ryzyka i kibice z Motoru mogą zagrozić bezpieczeństwu na Tarnobrzeskim stadionie.

Zenon
8 lat temu

Zgadza się. Prezydent dał to do rozumienia już przed rozpoczęciem sezonu na prezentacji drużyny, wiec nie za bardzo chyba się trzeba nastawiać na wpuszczenie kibiców gości przy okazji meczu z Motorem. Mnie troszkę dziwi to, że kibice mobilizują się głównie z tego powodu, że do Tarnobrzega przyjeżdża ekipa kibiców gości.

rozum
8 lat temu

Wypowiedź prezydenta dotycząca kibiców Motoru to zwykłe tchórzostwo. Jak się czegoś\kogoś boimy to najlepiej tego zakazać a nie stawić temu czoła. Prezydent chciał awansu do II ligi, wszyscy cieszyli się, że wreszcie Siarka wyrwała się z prowincjalnego podwórka, że kibice zobaczą doping z obu trybun, dla obu drużyn, że wreszcie na tarnobrzeskim stadionie będzie prawdziwy piłkarski klimat, niestety cieszyli się… Jak na razie jest tylko smród i wszyscy dookoła z Siarki Tarnobrzeg śmieją się. Od prezydenckiego widzimisie jest wszystko uzależnione. Dla służb i policji taki przyjazd kibiców Motoru to żywe manewry, pobudka po latach nic nie robienia. Przecież jest monitoring, są zakazy stadionowe, gdyby tych 500 kibiców Motoru rozrabiała z meczu na mecz to przecież zakazy stadionowe wykluczyły by ich z wejścia na mecz. Gdyby ci kibice narobili szkód na naszym stadionie to Siarka za to przecież nie będzie płacić. Więc czego boi się prezydent?

spoko
8 lat temu

IMO: Lepiej kiboli wpuścić na stadion, usadzić w grupie i trzymać pod kontrolą, od tego tam są służby porządkowe, których trzeba zatrudnić odpowiednio dużo. No i mają się gapić na kiboli a nie na boisko. Jak ich nie wpuszczą i rozlezą się po mieście, to nikt ich nie upilnuje i tarnobrzeżanie będą klepać samochody, a z przystanków to nawet daszki nie zostaną.

Janek
8 lat temu

Ile Olimpii w Tarnobrzegu?

ANONIM
8 lat temu

20 DO PRZERWY 20 DOSZŁO PO PRZERWIE

Janek
8 lat temu

A tak powaznie to ilu ich przyjechalo?

mar
8 lat temu

To co się dzieje w Tarnobrzegu to Korea Północna albo Białoruś jeśli chodzi o rządy .Wiadomo ze to Mastalerz tym kieruje .Traktowanie kibiców,zastraszanie zwyczajnych ,spokojnych ludzi którzy przyszli aby oglądnąć grę swojej drożyny(mimo ze marna)psy szczekające na ludzi gotowe do ataku na człowieka,buta i arogancja policji ,demonstracja siły w stosunku do mieszkańców bez uzasadnienia ani zagrożenia.Żenujący spektakl władzy małego człowieczka Mastalerza.Jakim prawem ktokolwiek zatrzymuje mnie na stadionie i nakazuje oczekiwać aż kibice drożyny przeciwnej opuszcza stadion?Jakim prawem bez powodu zostaje pozbawiona wolności .Nigdy więcej nie pozwolę mnie tak poniżać.Nigdy więcej nie przyjdę na mecz Siarki .Nigdy więcej nie zagłosuje na tego dyktatora.I to samo jeśli macie honor drodzy mieszkańcy Tarnobrzega wam radze.

Norek
8 lat temu

Spoko, jak przyjedzie więcej kibiców Motoru to wyjdziemy ze stadionu godzinę po ostatnim gwizdku sędziego.^^

davey
8 lat temu
Reply to  Norek

Nie wyjdziemy bo nie przyjdziemy!

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content