13.10 (sobota) Koncert Elżbiety Dębskiej z zespołem w Sandomierzu

Koncert Elżbiety Dębskiej z zespołem odbędzie się w pierwszy dzień tegorocznej edycji Festiwalu Łagodności. Wydarzenie zaplanowane na sobotę, 13 października, odbędzie się w Domu Katolickim. Początek godz.19, bilety – 10 zł.

Zapraszamy na wieczór ballad w oparciu o twórczość Leonarda Cohena i Janis Jolin w ramach Festiwalu Łagodności 2012 w wykonaniu Elżbiety Dębskiej z zespołem.

Elżbieta Dębska – aktorka, kompozytorka, autorka tekstów a przede wszystkim wyjątkowa, polska piosenkarka. Ukończyła Szkołę Muzyczną II stopnia oraz Akademię Teatralną we Wrocławiu. Podczas studiów pracowała we Wrocławskiej Operze, z którą odbyła tournee po Włoszech, śpiewając opery Verdiego.
Będąc aktorką grała w weilu filmach, a także współtworzyła do nich muzykę. Współpracowała m.in. z takimi reżyserami jak: Jan Jakub Kolski, Janusz Kondratiuk, Krzysztof Zanussi. Występowała również w warszawskich teatrach. Jednak swoje miejsce odnalazła dopiero w muzyce.
Gra koncerty, w których najważniejszym elementem stał się kontakt z publicznością. Przez wiele lat współpracowała z Maciejem Zembatym, śpiewając ballady Leonarda Cohena. Wspólnie nagrali kilka płyt i zagrali setki koncertów w całej Polsce. Gra regularnie w Polsce i zagranicą, ale niezależnie od tego w jakim języku śpiewa, wywołuje poruszenie a jej występom zawsze towarzyszy gorąca atmosfera. Samodzielnie nagrała singiel ” Odeszła „, który podbił lokalne rozgłośnie radiowe i gościł na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Kraków. Zaistniał również w audycji ” Złote Przeboje” Marka Niedżwieckiego. Śpiewa z powodzeniem zarówno covery jak i własne utwory, ale zawsze w jej własnym oryginalnym stylu.
Skład zespołu: Ela Dębska – wokal i gitara akustyczna, Waldemar Dąże – gitara akustyczna, Sebastian Wojnowski – bas

video:emcedwapl

***********************
Bilety do nabycia codziennie od 1 października w godzinach 9.00 – 17.00 w Centrum Informacji Turystycznej, ul. Rynek 20, 27-600 Sandomierz, tel.: 15 644-61-05, e-mail: informacja@sandomierz.travel,
Bilety można będzie nabyć również przed koncertem.
Karnet na wszystkie koncerty Festiwalu Łagodności 2012 w cenie 30 zł.

Organizatorzy:
Sandomierskie Centrum Kultury
Urząd Miejski w Sandomierzu
Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej
Festiwal finansowany ze środków przeznaczonych na profilaktykę i rozwiązywanie problemów alkoholowych w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Sandomierzu na 2012 r.
Festiwal współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x