14.10 (niedziela) Koncert Miki Urbaniak z zespołem w Sandomierzu, godz.19

Koncert Koncert Miki Urbaniak z zespołem odbędzie się w pierwszy dzień tegorocznej edycji Festiwalu Łagodności. Wydarzenie zaplanowane na sobotę, 13 października, odbędzie się w Domu Katolickim. Początek godz.19, bilety – 20 zł.

Serdecznie zapraszamy na 3. koncert w ramach Festiwalu Łagodności 2012 w wykonaniu Miki Urbańskiej z zespołem.

Mika Urbaniak – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Od 11 roku życia pisze własne piosenki. Jako 14 latka zadebiutowała na scenie, rok później ukazała się pierwsza piosenka z jej gościnnym udziałem. Do 2009 roku była „bohaterką drugiego planu”. Przez media długo postrzegana jako córka swoich rodziców, gigantów jazzu – Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. W branży muzycznej ceniona za świetny głos i doskonały flow, a co za tym idzie zapraszana do współpracy przez największe osobowości polskiej sceny. Jej głos znamy doskonale z solowych płyt Andrzeja Smolika (znany singiel , „Who Told You” – to właśnie Mika!) oraz gościnnych nagrań i występów u boku m.in. Grzegorza Markowskiego, Mietka Szcześniaka, Noviki, O.S.T.R., Liroy’a i – oczywiście – Michała Urbaniaka.

Solowy debiut MIKI przypadł na rok 2009. Album „Closer”, wydany przez Sony Music, spotkał się z doskonałym przyjęciem zarówno przez publiczność jak i krytyków muzycznych, o czym świadczy status złotej płyty oraz nagroda polskiego przemysłu fonograficznego – Fryderyk 2010 – za album roku w kategorii pop. Na płycie znalazł się m.in przebój „In my dreams”. Nad produkcją albumu czuwał znakomity Troy Miller (znany m.in. ze współpracy z Amy Winehouse, Markiem Ronsonem i Roy Ayers.)

24 kwietnia 2012 ukazał się drugi solowy album Miki „Follow You”, którego producentem jest Victor Davies, znany w Polsce m.in. ze współpracy z Marylą Rodowicz i Smolikiem. Ten oczywiście skrzyknął swoich ludzi (dla przykładu: smyki aranżował Simon Hale, znany z podobnych usług dla m.in. Kylie Minogue i Jamiroquai, a zagrała formacja Millenia Strings, które współpracowała chyba z wszystkimi wielkimi, od Paula McCartney’a po Luciano Pavarottiego) i wybrał miejsca w których materiał powstawał (m.in. studio lidera formacji Incognito).

Od kryształowej czystości popowych ballad lat 50., przez frywolność muzyki country, po soul, a nawet rockowe uderzenie – na „Follow You” znaleźć można cały wachlarz brzmień i gatunków, ale talent i interpretacyjna moc Miki sprawiają, że ta szaleńcza podróż przez muzykę nie tylko brzmi spójnie, ale też wciąga, bawi i fascynuje.

video: sonymusicpolandSME

***********************
Bilety do nabycia codziennie od 1 października w godzinach 9.00 – 17.00 w Centrum Informacji Turystycznej, ul. Rynek 20, 27-600 Sandomierz, tel.: 15 644-61-05, e-mail: informacja@sandomierz.travel,
Bilety można będzie nabyć również przed koncertem.
Karnet na wszystkie koncerty Festiwalu Łagodności 2012 w cenie 30 zł.

Organizatorzy:
Sandomierskie Centrum Kultury
Urząd Miejski w Sandomierzu
Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej
Festiwal finansowany ze środków przeznaczonych na profilaktykę i rozwiązywanie problemów alkoholowych w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Sandomierzu na 2012 r.
Festiwal współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x