05.10 (piątek) Koncert zespołu Neonovi w Sandomierzu, godz.20

Rzeszowska grupa Neonovi wystąpi w najbliższy piątek w sandomierskim klubie „Lapidarium”. Koncert odbędzie się w ramach promocji najnowszej płyty zespołu „Listy rzeczy zakazanych”. Początek godz.20. Bilety:przedsprzedaż: 10 zł/ w dniu koncertu: 15 zł do nabycia w klubie.

Zespół Neonovi powstał w 1999 roku w Rzeszowie z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Tomasza Rzeszutka.
W 2001 roku grupa zarejestrowała swoją pierwszą płytę demo, na której znalazły się utwory inspirowane m.in. klimatami rocka lat 70-tych, new wave, brit pop i grunge.
W latach 2002 – 2005 zespół skupił się głównie na graniu koncertów i przygotowaniu nowego materiału. W tym czasie nastąpiły też zmiany w składzie Neonovi.
Na przełomie 2007/2008 r. grupa zagrała klubową trasę koncertową, otrzymała też nagrodę „Brązowego Scenika” przyznawaną przez dziennikarzy gazety „Nowiny” dla wyróżniających się zespołów z Podkarpacia.
W lutym 2008 r. do sklepów trafiła debiutancka płyta Neonovi – „Neonovi” (wyd. Sonic Alternative Nation Group).
Piosenka „Dom bez klamek” pochodząca z tej płyty cieszyła się dużym powodzeniem w stacjach radiowych, a zespół zakwalifikował się z nią do finału konkursu Polskiego Radia „Przebojem na antenę”.
W ramach promocji debiutanckiej płyty Neonovi zagrali wiele koncertów m.in. z takimi wykonawcami jak: Hey, Perfect, Farben Lehre, Budka Suflera, Happysad, KSU, Dżem, Bracia.
W 2009 i 2010 r. grupa została zaproszona do wzięcia udziału w koncertach z cyklu „PUNKY REGGAE LIVE”. Zespół zagrał także na trzeciej edycji Breakout Festival.
We wrześniu 2009 r. Neonovi wystąpili jako support legendy hard rocka, grupy NAZARETH na ich ekskluzywnym, klubowym koncercie w Rzeszowie.
Skład zespołu: Tomasz Rzeszutek – śpiew, gitara, Grzegorz Długosz – bas, Dominik Dąbrowski – perkusja, Marcin Goś – gitara

Strona zespołu NEONOVI

video: Neonovi1

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content