Tarnobrzeg: Inauguracja roku harcerskiego w Ujeździe

47 tarnobrzeskich zuchów, harcerek i harcerzy spędziło miniony weekend na biwaku w Ujeździe, gdzie zainaugurowali nowy rok harcerski. Przez cały wyjazd uczestników obowiązywała stylizacja z lat 40 XX w.

Każdy uczestnik przed wyjazdem przygotowywał sobie ubrania z epoki, takie w jakich chodzili ludzie w latach czterdziestych XX wieku. W czasie biwaku harcerze przeżyli wiele emocjonujących przygód i gier na zamku Krzyżtopór, na przykład odbijanie polskiego informatora z rąk niemieckich żołnierzy albo polowanie na snajperów.
Nie obyło się bez nocnych wypadów do okolicznego lasu w czasie, których z wielką przyjemnością harcerze rywalizowali między sobą w poszukiwaniu kolejnych części mapy. W sobotni wieczór odbyło się świeczkowisko, podczas którego skauci śpiewali piosenki oraz wysłuchali gawędę wygłoszoną przez druha harcmistrza Mariusza Bezdzietnego. W niedzielę rano odbył apel podsumowujący wyjazd, podczas którego czwórka harcerek i harcerzy otrzymało odznakę „100 dni na obozie”. Odznakę otrzymali Malwina Kantorowicz, Joanna Pochroń, Jonasz Łygas i Arkadiusz Wydro.

Biwak odbył się w dniach 5-7 października br. Organizatorem biwaku była Fundacja Generation Next z Tarnobrzegu. Uczestnikami biwaku byli członkowie tarnobrzeskich drużyn ZHP: „Wrzosowisko” oraz „Kalina”, „Sherwood” i zuchowej „Orlęta” wchodzących w skład Szczepu Knieja. Kadrę biwaku, która pod okiem instruktorów koordynowała poszczególne zadania organizacyjne i programowe stanowili: Anita Turbak, Jan Duma i Michał Sobecki.

tekst: Julia Zimnicka
foto: Arkadiusz Wydro

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x