W Tarnobrzegu ma powstać „biblioteka uliczna” – każdy może przekazać książki

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Małego Księcia zainicjowali powstanie Biblioteki ulicznej im.Jana Słomki. Biblioteka, ma która być dostępna dla każdego, w miejscach gdzie często musimy spędzać dużo czasu. Koordynatorem projektu jest radny Sławomir Partyka.

Jedyną zasadą biblioteki jaka będzie obowiązywać to szacunek do książki. Organizatorzy mają zamiar po przeprowadzeniu publicznej zbiórki książek rozmieścić je w budynkach użyteczności publicznej (urzędy, przychodnie, dworce itp.) żeby każdy z nas mógł po nie sięgnąć. Każdy z nas oczekując w urzędzie, w kolejce czy na wizytę u lekarza będzie mógł „zanurzyć” się w lekturze i miło spędzić czas.

Zbiórka książek (nowych i używanych) trwać będzie od 10 października do 10 listopada. Książki można przynieść do sekretariatu Społecznego Liceum im. Małego Księcia w Tarnobrzegu (I piętro) lub zadzwonić pod numer 730-104-100 – wolontariusz zjawi się pod wskazany adres.

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Fix
8 lat temu

czekając u lekarza to najwyżej przeczytam jeden artykuł w gazecie 🙂 Zacznę czytać książkę to skończę ją w domu 🙂 „w budynkach użyteczności publicznej (urzędy, przychodnie, dworce itp.)” – to radny nie wie, że w urzędach nie ma kolejek? w przychodniach się nie czeka tylko zapisuje na 2014 rok, dworzec mamy jeden, bo PKP wiadomo 🙂 Przejdź się po kioskach albo z Ruchem się waść dogadaj i stare gazety poroznoś. A książki przekażcie bibliotece.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content