27.10 (sobota) Koncert zespołu Closterkeller w Sandomierzu

Koncert zespołu Closterkeller odbędzie się w sobotę 27 października w sandomierskim klubie Lapidarium, początek godz.20. Bilety w cenie 30 zł przedsprzedaż oraz 35 zł w dniu koncertu. Zespół odwiedzi Sandomierz w ramach trasy CLOSTERKELLER ABRACADABRA 2012 – tym razem TYLKO PRZEBOJE! Organizatorem koncertu jest Sandomierskie Stowarzyszenie Kulturalne.

Takiej trasy Closterkeller jeszcze nie było! W przededniu swego 25 lecia zespół po raz pierwszy zdecydował się na ukłon w stronę publiczności, oferując jej koncerty będące kompilacją wszystkich największych przebojów grupy, począwszy od pierwszych jaskółek z płyt Purple i Blue, przez okupujące listy przebojów hity z płyt Violet, Scarlett, Cyan i Graphite, przez mroczną Nero i złote Aurum – aż po najbardziej uznane utwory z wydanej rok temu płyty Bordeaux.

Oprócz Anji Orthodox zespół tworzą: Michał Rollinger – klawisze, Krzysztof Najman – bas, Mariusz Kumala – gitara i Gerard Klawe – perkusja. Wszyscy członkowie zespołu są bardzo doświadczonymi muzykami o długim stażu w Closterkeller, profesjonalistami w swej dziedzinie i błyskotliwymi osobowościami artystycznymi. Muzyka przez nich tworzona jest pełna pasji i ognia a jednocześnie mistyczna i poruszająca. Dotyczy to zarówno koncertów jak i muzyki na płytach.

Closterkeller jest bardzo jasnym punktem na polskiej scenie rockowej. Działając nieprzerwanie od 1988 roku cały czas tworzą muzykę nową, świeżą i pozyskującą młodych słuchaczy, zaś starsi są im nieprzerwanie wierni. Koncerty gromadzą wielopokoleniową już publiczność, którą łączy umiłowanie tej głębszej, bogatej w treść sztuki nie poddającej się powszechnej komercjalizacji i spłyceniu przesłania jakie dominują na dzisiejszym rynku. I chyba dlatego po raz pierwszy oddaje im głos Anja Orthodox do tej pory słynna z nieugiętej niezależności wobec słuchaczy i wielokrotnie wygłaszanego zdania: „To nie publiczność będzie mi mówiła co mam grać tylko my im czego mają słuchać!”. Tym razem będzie jednak inaczej – tylko największe przeboje!

Poniżej fragment ubiegłorocznego koncertu zespołu Closterkeller w tarnobrzeskim pubie Końca nie Widać.

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content