PZPN karze klub ze Stalowej Woli za wulgarny doping i transparent wywieszony przez kibiców

Komisja Dyscyplinarna PZPN nałożyła na stalowowolski klub karę finansową w wysokości 2 tys. zł – Kara jest wynikiem nie tylko niecenzuralnych słów używanych przez kibiców gospodarzy podczas meczu z Siarką Tarnobrzeg ale również wywieszenia przez nich transparentu o charakterze niesportowym – wyjaśnia w rozmowie z NW24 sekretarz KD PZPN Arkadiusz Karasiński.

Choć mecze derbowe rządzą się swoimi prawami a na spotkanie pomiędzy Stalówką a Siarką kibice czekali osiem lat, to według Komisji Dyscyplinarnej doping kibiców Stali przekroczył dozwolone normy. W derbowej oprawie było sporo wulgarnych przyśpiewek, oberwało się nie tylko klubowi z Tarnobrzega czy konkretnym zawodnikom jak również miastu. Konsekwencje takiego zachowania kibiców poniesie klub.

 – Jeśli wulgarne okrzyki są sporadyczne i wznoszone przez niewielką grupę kibiców to często zdarza się, że Komisja Dyscyplinarna odstępuje od wymierzenia kary – tłumaczy NW24 Arkadiusz Karasiński z PZPN. – Natomiast przy takiej skali okrzyków jaka miała miejsce podczas tego meczu, musieliśmy zastosować pewne kroki. Obecny na meczu delegat miał liczne zastrzeżenia a każdy z wulgarnych okrzyków został skrupulatnie przez niego odnotowany – dodaje.

Nie tylko wulgaryzmy wykrzykiwane przez kibiców zadecydowały o ukaraniu klubu Stali, stało się tak również za sprawą transparentu wywieszonego podczas spotkania. – Ten transparent zawierał hasło o niesportowym charakterze, stąd nasza decyzja – tłumaczy Karasiński.

Osobną kwestię stanowi praca spikera, który zaledwie kilka razy upomniał kibiców, choć ma on obowiązek reagować za każdym razem. – Delegat odnotował pracę spikera jako prawidłową – wyjaśnia sekretarz Karasiński.

W meczu nie mogła uczestniczyć zorganizowana grupa kibiców Siarki Tarnobrzeg z powodu remontu trybuny.

Poniżej fragmenty dopingu kibiców Stali podczas pierwszej połowy

Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tbg
8 lat temu

Za taki syf tylko 2 tysiaki, śmiech na sali. Tak PZPN walczy z chamstwem stadionowym…

cxc
8 lat temu

Widać gołym okiem, że maja tam wtyki. A to z roku na rok dostają licencję choć mają masakratyczne długi, do tego infrastruktura sportowa praktycznie żadna, teraz ta śmieszna kara….

kibic nie z Tbg-a
8 lat temu

Dawno nie widziałem takiego prostactwa i chamstwa. To nie byli nawet kibole, bo ci mają jakieś zasady nawet wobec wrogich klubów. To była jakaś bliżej nie określona banda półgłówków… i tyle w tym temacie.
No cóż, jaki klub, tacy „kibice” …

wacek
8 lat temu

BEKA Z TEGO PEDALSKIEGO TRANSPARENTU

asxxa
8 lat temu

To ma być to ‚pierdolnięcie’? Zobaczymy gówna w Tarnobrzegu

Górnik
8 lat temu
Reply to  asxxa

Pierdolnięcie to było ale jak Motor przyjechał do Tarnobrzega 🙂

Bolo
8 lat temu

Dziewczyny stalówki strasznie się napięły na Siarkę. Tylko po co? skoro kibice przyjezdni nie mogą odpowiedzieć. Do klubu ze Stalowej: weźcie im postawcie na czas remontu chociaż jakieś duże lustro. Na niektóre zwierzęta to działa.

rozum
8 lat temu

Na stalówceTV chlubią się tym dopingiem, wstawili na YouTuba ponad 50 minut jadu, k. i ch. wszystko poszło w świat . Obrazili tam wielokrotnie, publicznie praktycznie wszystkich: klub, miasto, Piątkowskiego(Piątkowski ch. ci na imię) kontuzjowanego Ćwiczaka(wstawaj, wstawaj ch. nie udawaj) PZPN(j. j. PZPN) Na trybunach siedzieli tarnobrzescy radni(min. Dybus, Partyka) były wice prezydent Niedbałowski, prezydent Mastalerz i wielu Tarnobrzeżan. I co? Nic. PZPN ukarał klub śmieszną kwotą 2000zł. W codziennym życiu za „hemoroida” jest afera w mieście. A może nikt z tarnobrzeskich oficjeli nie poczuł się urażony, przecież chamstwo na stadionach to chleb powszedni, z którym nie trzeba walczyć. Co to za prezydent miasta, który pozwala obrażać miasto i jego mieszkańców. Z jednej strony próbuje promować miasto, wydaje masę publicznej kasy na promocje a z drugiej nie interweniuje gdy publicznie jest znieważane. Na to są paragrafy. Jak się hołota ze Stalowej nie umie zachować to zamyka się stadion dla publiczności a nie udaje, że się karze dwoma tysiącami złotych.

JAGIELLONIA & SIARKA
8 lat temu

MOTOR zrobił lepsze pierdolniecie niż wy pedały.

seba
8 lat temu

Ale was boli buraki tarnobrzeskie nie?

aserat
8 lat temu

tak to ja prostak i cham ze stalowej

nowy 56
8 lat temu

ale nam dojebali kare nie?

www
8 lat temu

Nie potrzebne im są derby ale to właśnie dla Siarki zjechało się całe pławo, wsioki z gorzyc i inne wynalazki. Śmiech na sali i hipokryzja.

ST
8 lat temu

i myślą że nas Siarkowców to rusza. co do kary nie mam zdania, pikniki niech to rozkminiają, bedą mieć o czym gada.

xasd
8 lat temu

Tak, boli nas to, że jesteście kretynami, nawet nie wiesz jak zonk…

"ja"
8 lat temu

hehe pławo całe ciągnie druta 🙂

Fan
8 lat temu

powiem tyle choć nie jestem za Motorem ale mieli większe pier… troche pobluzgali ale nie było takiej zwierzyny i dzikości jak w Stalowej

siarkoholik
8 lat temu

wole bluzgi i „chamstwo” niz cisze i piknik. Oj an wiosne sie bedzie dzialo w Tbg na derbach 😉

wacek
8 lat temu
Reply to  siarkoholik

dokładnie, pikniki maja juz tak wyprane berety ze wydaje im sie ze białoruskie standardy jak w tbg obowiązuja i maja obowiązywac wszedzie

pioteRR
8 lat temu

chujnia doping zamula po calosci !! ZIELONO CZARNY RYBNIK !!

ROW + KSW

20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content