Sprawy miejskie – konferencja w tarnobrzeskim magistracie (video)

Wkrótce ma zostać rozwiązana sprawa trzech tarnobrzeskich radnych, którzy prowadzą działalność gospodarczą z wykorzystaniem majątku gminy. – Sprawa jest na finiszu, do przyszłego tygodnia radni mają czas na ustosunkowanie się do zarzutu – wyjaśnia podczas konferencji Dariusz Kołek, przewodniczący Rady Miasta.

Sprawa dotyczy trzech radnych – Tomasza Lenarta, Józefa Motyki i Tomasza Pawlika, którzy wykorzystują mienia komunalnego miasta Tarnobrzega w działalności gospodarczej. – Opinia prawna którą przesłałem radnym określa, że nastąpiło naruszenie prawa. Procedury nakazują aby w pierwszej kolejności radni mogli się z nią zapoznać i do niej ustosunkować – tłumaczy przewodniczący Kołek. – W efekcie może nastąpić wygaszenie mandatu – dodaje.

Być może dojdzie do porozumienia na linii miasto-szpital. Szpital nie płaci podatku od 2010 r, rocznie jest to kwota przekraczająca 200 tys. zł. W latach ubiegłych podatek ten szpital miał „zwracany” w formie dotacji przyznawanej przez miasto. – Jest spisane porozumienie na mocy którego szpital zobowiązał się spłaty zobowiązania za rok 2010 do dziewiątego listopada br, odsetki zaś do stycznia 2013r. Do końca stycznia 2013 r dyrektor ma zaproponować formy spłaty w ratach pozostałych zobowiązań – wyjaśnia prezydent Mastalerz. – Jeśli porozumienie będzie realizowane, miasto przekaże dotację w wysokości 200 tys. zł – dodaje.

Nie ma natomiast porozumienia w kwestii braku sygnału Miejskiej Telewizji w sieci kablowej TSM. – Chciałem zorganizować spotkanie w tej sprawie z zarządem TSM i prezesem Lenardem, niestety dostaliśmy list w którym wyjaśniono, że klamka już zapadła i ani zarząd ani prezes nie mają zamiaru w tej sprawie rozmawiać – mówi przewodniczący Kołek. – Moglibyśmy do czasu rozstrzygnięcia sporu włączyć sygnał za który zapłaciło by miasto – dodaje.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x