Już w niedzielę mecz Wisły z Hutnikiem. Prezes Wisły: Możemy przyjąć 140 kibiców Hutnika Nowa Huta

Już w najbliższą niedzielę 4 listopada sandomierska Wisła podejmować będzie krakowskiego Hutnika. Sandomierz przygotowuje się na przyjęcie max 140 kibiców Hutnika.

Sektor dla gości na sandomierskim stadionie, czyli popularna „klatka”przewidziany jest dla 140 osób. I taka liczba kibiców z Krakowa będzie wpuszczona na mecz. – Taki mamy sektor i większej liczby kibiców nie przyjmiemy – tłumaczy w rozmowie z portalem NadWisłą24 Anna Ziółek, prezes klubu Wisły Sandomierz, dodając iż z informacji które udało się jej uzyskać, na tę chwilę do Sandomierza wybiera się grupa ok. 100 osób.

Jeśli jednak z Krakowa przyjechałoby więcej osób, to nie zostaną oni wpuszczeni na pozostałą część trybuny, w części której znajduje się klatka dla gości. – Nie zaryzykuję wpuszczenia większej grupy – tłumaczy NW24 prezes Ziółek.

Na niedzielne spotkanie władze klubu zamierzają przedsięwziąć dodatkowe środki ostrożności. – Oprócz naszych porządkowych będzie jeszcze około 20 osób z profesjonalnej firmy ochroniarskiej – wyjaśnia prezes Ziółek.

Wzmocniona kontrola ma zapobiec przede wszystkim wnoszeniu rac przez kibiców. Po meczu Wisły z Beskidem wskutek odpalenia rac przez kibiców z Andrychowa spaliła się część bieżni lekkoatletycznej.

– Za ten incydent na klub nałożono karę w wysokości 200 zł. Naprawa bieżni to koszt ok. 1200 zł, wysłałam pismo do klubu z Andrychowa licząc na to, że pokryją straty –– tłumaczy prezes Ziółek. – Kibice z Andrychowa byli dość szczegółowo kontrolowani mimo to udało im się jednak wnieść race przyklejone w bębnie – dodaje.

A o tym, że kibice Hutnika chętnie używają rac, świadczą ostatnie incydenty. Po meczu w Andrychowie z miejscowym Beskidem, za odpalenie rac Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej wydał decyzję o zakazie wyjazdów zorganizowanych grup kibiców Nowego Hutnika 2010 na dwa mecze. Zakaz ten został jednak zawieszony od 26.10 dzięki czemu kibice Hutnika będą mogli przyjechać do Sandomierza. Natomiast podczas ostatniego spotkania Hutnika z Granatem Skarżysko- Kamienna kibice odpalili tyle rac, że sędzia musiał trzy razy przerywać spotkanie z powodu braku widoczności. Za ten incydent klub Hutnika ukarany został karą finansową w wysokości 1500 zł.

Spotkanie Wisły Sandomierz z Hutnikiem Nowa Huta rozpocznie się o godz.13.

Mecz będzie można oglądać na żywo w internecie http://live.malopolskatv.pl./

Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
1925
8 lat temu

Na pewno ich więcej przyjedzie;)
W niedzielę wszyscy na mecz!!!

WISŁA
8 lat temu

Kibiców z Hutnika przyjedzie dużo więcej i zostaną wpuszczeni na sektory gospodarzy a pani prezes niech się nie ośmiesza takimi wypowiedziami. PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW !

WISŁA
8 lat temu

REKORD FREKWENCJI PADNIE NA SEKTORZE G gdzie zasiadają najwierniejsi kibice WISŁY. Na mieście pojawiło się kilkaset plakatów,kilkadziesiąt transparentów, powstały zapowiedzi multimedialne. Na trybunach zapowiada się dużo ciekawsze widowisko niż na murawie.

mieszkaniec
8 lat temu
Reply to  WISŁA

Trzy punkty i dobre widowisko na trybunach zawsze mile widziane. Obyście tylko oprawą nie odciągnęli uwagi piłkarzy od gry 🙂

www
8 lat temu

Ale herby na zdjęciu to już mogliście wstawić trochę wyraźniejsze 🙂

ptak
8 lat temu

a propo meczu jeśli w sobotę zostanie rozegrany mecz juniorów to z boiska będzie kicha i wstyd bo go zdewastują a jak widzimy pada deszcz i też ma padać w piątek a jest szansa że przyjedzie do Sandomierza nałopolska telewizja internetowa i będzie transmisja na żywo dlatego może ktoś pomyśl; w mosir i odwoła mecz juniorów

siarkoholik
8 lat temu

duzo Siarkowcow wybiera sie na ten meczyk 🙂

Tbg
8 lat temu

mysle ze 25,30 osob bankowo do zobaczenia

Tbg
8 lat temu

a Ty siarkoholik nie podszywaj sie pod kibicow z Tbg

Hutnik Nowa Huta
8 lat temu

Hutnik Nowa Huta – na zawsze dobra marka.
Dozobaczenia na meczu – pilka nozna dla kibicow.
Waszym prezesom opadnie kopara jak zobacza nowohucka gawiedz:)

ptak
8 lat temu

MałopolskaTV
Wysłaliśmy pytanie do Wisły Sandomierz o pozwolenie na przeprowadzenie transmisji meczu Wisła – Hutnik. Jeżeli odpowiedź będzie pozytywna to w niedzielę zapraszamy przed komputery.
6 godz. temu

ptak
8 lat temu

#5 | sks dnia listopad 03 2012 08:38:14
Przegladasz: Start » Sport » Piłka nożna » III liga » 4.XI Wisła Sandomierz-Hutnik
4.XI Wisła Sandomierz-Hutnik

W niedzielę 4 listopada zapraszamy na transmisję meczu III ligi Wisła Sandomierz – Hutnik Nowa Huta. Początek transmisji od 12:55 na podstronie live.malopolskatv.pl.

Piotrek
8 lat temu

Pytanie do kibiców Wisły: czy jeżeli normalny kibic przyjezdnych pojawi się na sandomierskim stadionie w szaliku Hutnika (a nie będzie tzw.”kibolem”), to czy ma „szansę” na spokojne obejrzenie meczu, czy też raczej musi bacznie przyglądać się, aby ktoś obok nie przyłożył mu w ryj np za głośne wyrażanie radości z powodu strzelenia bramki przez Hutnika? Pozdrawiam kibiców obu klubów 🙂

ptak
8 lat temu

do piotrka bez problemu

obserwator
8 lat temu
Reply to  ptak

ptaku, piszesz również w imieniu krewkich i czasami mocno alkoholowych piknikowców? 🙂 dziadki bywają zapalczywe, ja bym uważał na miejscu piotrka gdzie siadam

Piotrek
8 lat temu

Aha, jeszcze jedno; proponuję, aby kibice Hutnika oraz z Sandomierza żyli w zgodzie, ponieważ jest to prawdopodobnie pierwszy mecz o punkty obu drużyn w lidze, a „zgoda buduje, niezgoda rujnuje”. Mówią też, że „lepiej mieć 100 przyjaciół niż jednego wroga” 🙂

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content