Doping kibiców podczas meczu Wisły Sandomierz z Hutnikiem Nowa Huta (fotoreportaż oraz video HD)

Mianem „kibolskiego meczu sezonu” określali kibice Wisły niedzielny pojedynek sandomierskiej drużyny z krakowskim Hutnikiem Nowa Huta. Poniżej prezentujemy relację foto oraz video z dopingu oraz relacje tekstowe kibiców Wisły i Hutnika.


O niedzielnym wydarzeniu piszą kibice Wisły:

Na mecz z najatrakcyjniejszym rywalem w naszej lidze czekaliśmy od początku sezonu. Już kilka tyg przed meczem zaczęła się robić mobilizacja na osiedlach, gdzie rozklejony kilkaset plakatów i zawisło kilkanaście transparentów.

Mecz z Hutnikiem początkowo miał odbyć się bez kibiców gości których ukarał ŚZPN za mecz z Andrychowem. Byliśmy dogadani z kibicami Hutnika że mecz obejrzą na naszych sektorach jednak ku naszemu zdziwieniu ŚZPN karę Hutnikowi zawiesił. Jedynym problemem było ograniczenie wprowadzone przez zarząd tylko 140os w klatce gości, i tak się też stało 14 0osób z Krakowa weszło przez bramy gości a załoga samochodowa ok.80 os została wpuszczona przez nasze kasy i odprowadzona pod klatkę gości. O dziwo nikt nie robił problemów . Widzów tego dnia na stadionie przy ul Koseły było 1300 a na sektorach dopingujących ok 400 osób w tym Siarka ok 90 i gościnnie GKS Bełchatów (9 os) i Wisłoka Dębica (5 os). Do dopingu przyłączały się 3 sektory pikników (ok 200osób), nawet przy wyniku 3:1 w plecy!.

Oprócz flag na płocie zawisły transparenty dla chłopaków po drugiej stronie muru, dla kibiców WISŁY którzy mają problemy ze zdrowiem i transparent zachęcający do pójścia na MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI. Ultrasi tego dnia przygotowali 2oprawy. Pierwsza dla ŚP. kibiców WISŁY. Na płocie pojawił się transparent PAMIĘĆ TO TWARDA SKAŁA a na SEKTORZE rozwinięte zostały transparenty z ksywkami chłopaków których przy nas nie ma a nad ich ksywkami zapłonęły racę. W tym momencie na trybunie zostały tylko osoby które odpalały racę i trzymały transparenty. Kolejna oprawa to podświetlana folia z napisem KSIĘSTWO SANDOMIERSKIE i machajki. Do tego odpalamy OW, Stroboskopy, Race i swiece dymne co dało znakomity efekt. Podziękowania dla wszystkich delegacji za obecność.
Szkoda że takich meczy z takimi rywalami nie rozgrywamy za często..

I notka kibiców Hutnika:

Na wyjazdowym meczu z Wisłą meldujemy się w około 220 osób w tym 24 osobowa delegacja chłopaków z Petrochemii.Kilka dni przed meczem otrzymujemy info że na mecz wejdzie tylko 140 osób, jednak dzięki pomocy chłopaków z Wisły, którzy najpierw pilotują nasza ekipę samochodową (80 osób) pod swoje kasy, a następnie wprowadzają przez swoje sektory i bieżnie do klatki, przekraczamy wcześniej ustalany limit:) Wieszamy 4 flagi i w miarę dobrze dopingujemy.  Na koniec podziękowania dla Wisły za ogarnięcie naszego wejścia i dla Petry za wsparcie na ważnym dla nas wyjeździe!

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piknik
8 lat temu

Szacun dla obu ekip. Przy takiej oprawie widowisko nabiera na wartości. Jeśli się to robi z głową można odpalić race i świece dymne bez szkody dla meczu i organizatorów.

Kibic 46 letni
8 lat temu

Szkoda że to co się podoba,jest dobrze zorganizowane,kulturalne i bezpieczne( a na pewno pod kontrolą) nie podoba się Policji ,która za dobrą zabawę 1300 kibiców nakłada mandaty w wysokości 500 zł .I szuka -prowadzi śledztwo- kto nakłaniał kibiców do WSTAWANIA Z MIEJSC I GŁOŚNEGO ŚPIEWANIA.Tekst znany z innych stadionów ,,WSZYSCY WSTAJĄ I SPIEWAJĄ” czy ,,KTO WYGRA MECZ” .Czy Policja w Sandomierzu zamiast zająć się bardziej pożytecznymi działaniami wpływającymi na poprawę bezpieczeństwa w mieście musi tracić czas i pieniądze podatników na przesłuchiwanie 400(a może rozszerzyć krąg podejrzanych do 1300)osób obecnych na tym meczu-wydarzeniu.Myślę że pomocny byłby tu O.MATEUSZ.
Jestem częstym gościem na Sandomierskim stadionie(ale nie tylko) i stwierdzam że doping jest tu prowadzony w sposób kulturalny i bardzo często chwalony w prasie regionalnej,a podczas internetowej transmisji meczu WISŁA-HUTNIK również przez komentatora spotkania.

rozum
8 lat temu

Wszyscy dobrze wiemy, że w tym kraju prawo jest chore i chroni bandytów a karze normalnych ludzi. Za taki doping i brak pracy(interwencji) policja powinna nagradzać i wyróżniać kibiców za dobrą organizację i kulturalny doping. A race były tylko jego dopełnieniem i efektem wizualnym, który nikomu krzywdy nie zrobił. W Sandomierzu Ojeciec Mateusz zabrał policji robotę to ci z jej braku stali się nadgorliwi. 500zł mandatu dla młodzieży za „nic” to PRZESADA. Nie pomyliło się koledze wyżej? Może 50zł?

tbg
8 lat temu

A co się kolega dziwi, zakładane wpływy z mandatów z fotoradarów są dużo mniejsze i muszą na kimś nadrobić. Państwo okrada na wszystkie możliwe strony swoich obywateli. Nawet tych najmłodszych. A ci co kradną miliony są poza ich zasięgiem…

siarkoholik
8 lat temu

i tak policja jest laskawa w Sandomierzu. czesto, gesto w Polsce za odpalenie racy dostaje sie po 2tys grzywny, wyrok w zawieszeniu rok na trzy i kilka lat zakazu….

aborygen
8 lat temu

jeżeli jest to prawda o czym panowie piszecie, czyli o tych mandatach za śpiewanie , kukturalne dopingowanie to powiem że ta sprawa powinna trafić do „Cafe Futbol” w polsacie sport , niedziela g. 11.00
i mówie to szczerze, powinni dziennikarze zrobić kilkuminutowy materiał o tym za co (po)licja nakłada kary , za co!!!!!, hehehehehe
powinni pokazać to całemu krajowi czego się ima już władza
TO JEST SKANDAL , NORMALNIE BRAK SŁÓW!!!
helooooo policja…………..a oddychać można na stadionie w
S-rzu???!!!

WISŁA
8 lat temu

siarkoholik w Sandomierzu mecze nie są imprezą masową więc policja nie ma prawa wystawić nikomu grzywny jedynie mandaty tak jak tym razem

Kibic 46 letni
8 lat temu

zastanawiające jest to że Ci sami kibice WISŁY SANDOMIERZ uczestniczą w uroczystościach patriotycznych w mieście,składają kwiaty mają barwy klubowe a nawet pirotechnikę-w tych samych wiecach uczestniczy poczet sztandarowy Sandomierskiej Policji – Kibicom władze dziękują za udział w manifestacji (foty znajdują się również na stronach UM Sandomierza). Znaczna część lokalnych polityków również przychodzi na Sandomierski stadion wydaje się kibicować? i należy ich może zapytać czy doping na meczach jest wulgarny? czy odpalenie kilku rac jest niebezpieczne (nigdy nie widziałem aby race ktoś rzucił w kibiców czy na bieżnie)czy może przeszkadza im chóralny śpiew dobrze zorganizowanych kibiców.I tylko Policja jest zgorszona i ,,zmuszona”do karania (500 zł mandatami)najwierniejszych niczemu nie winnych kibiców.

paranoja
8 lat temu

Dla prawa wszystko jest czarne albo białe a policja jest tylko narzędziem do pracy a nie od myślenia.

Kibic-HKS
8 lat temu

zajebisty meczyk pozdro!

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content