Radny Tadeusz Gospodarczyk: Wstyd panie prezydencie!

Połączenie tegorocznych obchodów Święta Niepodległości z 55 rocznicą powstania klubu sportowego KS Siarka oburzyło radnego PSL Tadeusza Gospodarczyka, który w tej sprawie wysłał oświadczenie do mediów. Jego treść prezentujemy poniżej.

Z dużym smutkiem i zażenowaniem przyjąłem wiadomość o tegorocznej formule obchodów Święta Niepodległości w naszym mieście, organizowanych przez prezydenta miasta Norberta Mastalerza. Otóż uroczystości w tym roku rozpoczynają się… 10 listopada i zgodnie z zaproszeniem, w dniu 11 listopada są kontynuowane… Program dzień wcześniej, przewiduje koncert patriotyczny. Dlaczego nie 11 listopada?

Otóż w dzień Święta Niepodległości, prezydent Mastalerz zaprasza na… obchody „okrągłej” 55 rocznicy powstania Klubu Sportowego „Siarka”! Dlatego już podczas Mszy Świętej za Ojczyznę, zostanie poświęcony sztandar klubu i jeszcze przed południem rozpoczną się uroczystości związane z klubem. Czy prezydent miasta nie ma za grosz wyczucia aby w dniu najważniejszego dla Polaków Święta, skupić się wyłącznie na tym wydarzeniu?! Czy rocznica powstania klubu sportowego, jest równie ważna jak święto narodowe?

Pytam o to również jako członek KS „Siarka”, który szanuje i od lat wspiera jego działalność. Uważam jednak, że na wszystko jest odpowiedni czas. To niezwykle smutne, że Norbert Mastalerz znowu, nie potrafi określić właściwych priorytetów jakimi powinien się kierować, sprawując przecież mandat prezydenta miasta, a nie prezesa klubu sportowego. Wstyd panie prezydencie, że po raz kolejny ważne dla mieszkańców wydarzenie patriotyczne, schodzi na dalszy plan w pańskiej działalności!”  Tadeusz Gospodarczyk

O ustosunkowanie się do tego oświadczenia poprosiliśmy prezydenta Mastalerza – odpowiedź znajdziesz tu.

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dlaczego mamy takich radnych a nie innych?
9 lat temu

Pan Tadeusz nie pierwszy już raz kompromituje swoją osobę pseudo zarzutami wobec prezydenta. Na prawdę nie ma w mieście większych problemów jak koncert patriotyczny dzień wcześniej? „Dlatego już podczas Mszy Świętej za Ojczyznę, zostanie poświęcony sztandar klubu” a dlaczego nie panie Tadeuszu? Ujmie to jakoś na randze mszy? Pan jako największy patriota w mieście będzie dzień 11.11 celebrował w największym skupieniu oddając się tylko i wyłącznie temu świętu. Nikt pana chyba nie zmusza do wzięcia udziału w innych uroczystościach?

helat
9 lat temu

order sam sobie przyznał po tym jak wyciągnął ręce po zwierzyniec ?
niezła tam szopka się szykuje i lizanie po fiutach.kto tam ma wstęp ?

a Gospodarczyk przynajmniej piętnuje to zakłamanie.brawo

zainteresowany
9 lat temu

Ty chyba nie rozumiesz rangi święta 11 listopada? Jak można wpieprzać na pierwszy plan „okrągłą rocznicę powstania klubu” w taki dzień? Jeden z 2 najważniejszych dni w Polsce, a prezydent chce w ten dzień święcić sztandar KS? Wystarczyłoby tylko zamienić dni (święto siarki 10.11, a tradycji dać zadość) i po problemie. To tak jakby bagatelizować tę rocznicę nas rzecz klubu piłkarskiego. Jakoś w zeszłych latach nie było nawet słychu o rocznicach powstania klubu, a teraz Norbert chce zamieniać priorytety. Wstyd!

:(
9 lat temu

A Tadzio jak to Tadzio, gdyby był na ostatniej sesji RM może zapobiegł by zbezczeszczenia obchodów święta 11 listopada. Jak przyznaje jest członkiem klubu KS Siarka i dziwne, że nic nie zrobił aby obchody święta klubu obchodzić w inny dzień np. we wtorek. A teraz jak grzmi… Żałosne.

spoko
9 lat temu

Był jubileusz drużyny kosza, był jubileusz piłkarzy i jeszcze czegoś, teraz znów sportowy jubileusz? No ale przy sporcie łatwiej się lansować niż przy biało-czerwonej…

Bezr
9 lat temu

Ci co tu piszą to też są beznadziejni jak ten nienormalny gospodarczyk zawsze ten człowiek musi doszukikač się bzdur i robič musi od początku władzy która jest obecnie bo fotel uciekł mu sprzed nosa prezydencki i niemoże tego znieść bo jak on teraz by tu rządził to juź pół miasta by gryzło trawe bo doprowadził by miasto do ruiny dawał by kase całą z miasta dla bidaków nauczycieli a berobotnych miałby w dupie i tak jest nawet teraz zobaczcie co on robi w rzeszowie niech prasa i telewizja zprawdzi co zrobił do tej pory na rzecz bezrobocia na podkarpaciu to dzięki p.gospodarczykowi mamy coraz większe bezrobocie a on się wozi limunzyną wezcie się wkońcu za niego bo za nasze pieniądze jezdzi se na wyspy bahama z żonką wszystko to za nasze pieniądze

Bezr
9 lat temu

Ci co tu piszą to też są beznadziejni jak ten nienormalny gospodarczyk zawsze ten człowiek musi doszukikač się bzdur i robič musi od początku władzy która jest obecnie bo fotel uciekł mu sprzed nosa prezydencki i niemoże tego znieść bo jak on teraz by tu rządził to juź pół miasta by gryzło trawe bo doprowadził by miasto do ruiny dawał by kase całą z miasta dla bidaków nauczycieli a berobotnych miałby w dupie i tak jest nawet teraz zobaczcie co on robi w rzeszowie niech prasa i telewizja zprawdzi co zrobił do tej pory na rzecz bezrobocia na podkarpaciu to dzięki p.gospodarczykowi mamy coraz większe bezrobocie a on się wozi limunzyną wezcie się wkońcu za niego bo za nasze pieniądze jezdzi se na wyspy bahama z żonką wszystko to za nasze pieniądze wstyd panie gospodarczyk a żona niewstydzi się w swojej pracy?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content