Już dziś koncert zespołu Harlem w Nowej Dębie

Koncert zespołu Harlem odbędzie się w sobotę 10 listopada o godzinie 20 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie. Bilety w cenie 25zł do nabycia w kasie SOK.

Harlem to grupa, która od ponad 19-tu lat zachwyca na koncertach melodyjnością, energią i doskonałą zabawą z publicznością w każdym wieku. Zespół powstał w 1993 roku w Olsztynie. W swoim dorobku ma 5 albumów: Lustra (’95), Bezsenne noce (’98), Amulet (’00), TEN Harlem (’04) i Niebo nade mną (’07) oraz setki koncertów na największych polskich scenach m.in. w Operze Leśnej w Sopocie, na Przystanku Woodstock w Żarach, Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Olsztyńskich Nocach Bluesowych, Festiwalu Ryszarda Riedla w Tychach, na stadionach Gwardii, Legii i Chorzowskim.

Na płytach Harlemu śpiewali tacy artyści jak: Dean Bowman, Krzysztof Cugowski, Maciej Balcar, Artur Gadowski, Grażyna Łobaszewska, Piotr Cugowski. Grupa wspólnie wykonywała utwory m. in. z: Edytą Geppert, Hevią, Tadeuszem Nalepą, zespołem Trebunie Tutki, Januszem Radkiem, Jerzym Styczyńskim, Piotrem Cugowskim, Maćkiem Balcarem i Arturem Gadowskim. Zespół występował na jednej scenie m.in. z Deep Purple, Strangelove, Porcupine Tree, Smokie, Slade.

W 2011r. Harlem zainicjował wyjątkowy projekt artystycznego wsparcia kampanii promującej głosowanie na Mazury – finalistę światowego plebiscytu na 7 Nowych Cudów Natury, którego finał odbył się 11 listopada 2011r. Do nagrania specjalnie napisanego utworu „Mazurski Cud” muzycy Harlemu zaprosili swoich przyjaciół – Artystów reprezentujących często bardzo odmienne gatunki muzyczne i związanych z regionem Krainy Wielkich Jezior. W nagraniu tego swoistego hymnu Mazur udział wzięli: Harlem, Janusz Panasewicz, Ryszard Rynkowski, Krzysztof Daukszewicz, Norbi, Wojtek „Łozo” Łozowski (Afromental), Piotr „Peter” Wiwczarek (Vader), Paweł „Drak” Grzegorczyk (Hunter), Tomasz Szymuś, Marcin Rumiński (Shannon), Paweł Ejzenberg, Czerwony Tulipan, Zespół Wokalny ‚ProForma’ pod dyrekcją Marcina Wawruka i Olsztyński Chór Kameralny ‚Collegium Musicum’ pod dyrekcją Janusza Wilińskiego.

Skład zespołu:
Krzysztof ‚Dżawor’ Jaworski – gitara elektryczna
Kuba ‚Qbek’ Weigel – śpiew
Wojciech ‚Puzon’ Kuzyk – gitara basowa
Cezary ‚Kaz’ Kaźmierczak – instrumenty klawiszowe
Dominik Jędrzejczyk – perkusja

www.harlem.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Forest
8 lat temu

No to jak w końcu? Na moim kalendarzu 10 wypada w sobotę a nie w piatek?
Generalnie to się wybieram. Brawo dla SOK , że w koncu zabrali się za robienie fajnych koncertów.
Niech TDK się wstydzi bo nie robią nic – a z tego co zauważyłem to większość widzów w SOK stanowią tarnobrzeżanie….

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content