Efektowne zwycięstwo piłkarzy Wisły Sandomierz w Nowym Wiśniczu

Wisła Sandomierz wygrała w Nowym Wiśniczu z miejscową Szreniawą 3:0 (2:0) w meczu 15 kolejki III ligowych rozgrywek w grupie małopolsko-świętokrzyskiej. Było to ostatnie ligowe spotkanie podopiecznych trenera Krawca rozegrane na boisku rywala.

Po przykrej porażce na własnym stadionie z Hutnikiem Nowa Huta tym razem sandomierscy piłkarze nie zawiedli i w pojedynku z ostatnią drużyną rozgrywek wywalczyli komplet punktów. Dwie bramki padły w pierwszej połowie meczu, wynik otworzył w 16 minucie Jarosław Pacholarz, 6 minut później celnym trafieniem popisał się Grzegorz Rzeszutek, ostatnią zaś bramkę w meczu zdobył w 50 minucie Damian Nogaj.

Przed Wisłą pozostaje do rozegrania jeszcze jedno spotkanie ligowe, zaległy pojedynek z 13 kolejki z Bocheńskim KS. Mecz odbędzie się w Sandomierzu, w niedzielę 18 listopada, początek godz. 12. Tydzień później, 25 listopada Wisła rozegra w ramach 1/8 Okręgowego Pucharu Polski mecz wyjazdowy. Przeciwnikiem sandomierskiej drużyny będzie KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Szreniawa Nowy Wiśnicz – Wisła Sandomierz 0:3 (0:2)

bramki: Pacholarz 16′, Rzeszutek 22′, Nogaj 50′
kartki: Rodzaj, Krzak, Jagła – Rzeszutek, Michalski

Szreniawa: Czapla – Wojewoda, Rodzaj, Jagła, Krupa – Ślęczka (62′ Witek), Mikołajczyk (71′ Tadel), Błoniarz (62′ Stokłosa), Szkotak – Łyduch, Dunaj (46′ Krzak)

Wisła: Furtak – Zimoląg, Rzeszutek, Pietroń, Chorab – Ziółek (71′ Michalski), Chamera (73′ Kostrzewa), Drozd, Nogaj – Ryczek, Pacholarz

Wyniki pozostałych spotkań:
Hutnik Nowa Huta – Bocheński KS 1:1, Łysica Bodzentyn – Granat Skarżysko-Kamienna 0:0, Limanovia Limanowa – Wierna Małogoszcz 1:1, Janina Libiąż – Lubań Maniowy 2:4, Przebój Wolbrom – Beskid Andrychów 1:1, Juventa Starachowice – Dalin Myślenice 0:1, Czarni Połaniec – Poprad Muszyna 0:0