W Tarnobrzegu uczczono 94.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (fotoreportaż oraz video)

Tegoroczne obchody 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się jeszcze w sobotę, koncertem patriotycznym w Zamku Dzikowskim. Centralne uroczystości odbyły się w niedzielę, na placu Bartosza Głowackiego.

Niedzielne obchody rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny, następnie uroczystość przeniosła się na plac Bartosza Głowackiego gdzie po przemówieniu okolicznościowym prezydenta i występie artystycznym młodzieży z zespołu szkół im. ks. Stanisława Staszica oraz laureatów konkursu piosenki patriotycznej, delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Bartosza Głowackiego.
Kwiaty złożono również pod pomnikiem majora Dekutowskiego oraz hrabiego Tarnowskiego na placu Surowieckiego. Organizatorami tej części obchodów był tarnobrzeski oddział Klubu Gazety Polskiej, PiS Tarnobrzeg, Solidarna Polska oraz stowarzyszenia katolickie.
Na koniec w Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega można było posłuchać prelekcji rektora Uniwersytetu Opolskiego prof. Stanisława Niciei pt. „Patriotyzm Kresów” oraz koncertu muzyki polskiej.

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

cz.1

cz.2

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
8 lat temu

90% oficjeli, zwykłych mieszkańców garstka, dobrze że msza w kościele się skończyła. Ci co nie musieli się pokazać zostali w domku przed tv.

@zgred
8 lat temu

Zwykli mieszkańcy zastanawiają się skąd wziąć pieniądze na chleb i nie mieli czasu na paradowanie. Władza o nich się nie zatroszczy.

maryjan
8 lat temu

Władza się sama wyżywi, więc zwykłych ludzi ma w d***pie do następnych wyborów

maryjan
8 lat temu

Zdjęcie nr 88 – BEZCENNE

Tomek
8 lat temu

Które 88? bo są dwie części i w obu są 88 🙂 oba dobre zresztą jak większość.

spoko
8 lat temu

88 z drugiej części lepsze – rozumiem zjednoczyć się, ale żeby aż tak ? 😀

maryjan
8 lat temu

W jedności siła – w jedności moc !!!

maryjan
8 lat temu
Reply to  maryjan

I zgadnijcie który z tych Panów będzie kandydował na przyszłego prezydenta ?

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x