Powiat tarnobrzeski: Nagrody dla najlepszych uczniów

Najlepsi uczniowie powiatu nagrodzeni. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w czwartek 15 listopada w siedzibie Starostwa.

Zarząd Powiatu Tarnobrzeskiego na posiedzeniu w dniu 17 października 2012 roku po raz pierwszy przyznał stypendia Powiatu Tarnobrzeskiego. Stypendia otrzymało 20 uczniów szkół ponadgimnazjalnych ( dla których organem prowadzącym jest Powiat Tarnobrzeski ) w dwóch kategoriach: za osiągnięte wyniki w nauce stypendium przyznano 19 uczniom, za wyróżniające się osiągnięcia sportowe stypendium przyznano 1 uczennicy.

– Chciałbym pogratulować wszystkim stypendystom. To dzięki waszemu uporowi i konsekwencji udało wam się osiągnąć tak dobre wyniki. Gratuluję także waszym nauczycielom i dyrektorom, bo to oni codziennie pracują nad tym by wasze szkoły były coraz lepsze. Gratuluję również waszym rodzicom i opiekunom, bo to dzięki nim – często dzięki ich różnym wyrzeczeniom- możecie realizować swoje pasje – mówił starosta Krzysztof Pitra.

Przewodniczący Rady Powiatu Tarnobrzeskiego Dariusz Bukowski podkreślał, że Powiat jako organ prowadzący placówki oświatowe podejmuje szereg działań mających na celu poodnoszenie atrakcyjności i konkurencyjności naszych szkół. -Większość stypendystów stanowią uczniowie profili ścisłych, które w naszych szkołach cieszą się coraz większą popularnością. Młodzież coraz częściej marzy o dostaniu się na politechniki dlatego zarówno w Gorzycach jak i Nowej Dębie dostosowaliśmy naszą ofertę edukacyjną do tych potrzeb – mówił przewodniczący.

Po wręczeniu stypendiów przy herbacie, kawie i ciastku uczniowie, nauczyciele i rodzice wymieniali się swoimi planami na przyszłość. Tematem przewodnim była oczywiście zbliżająca się coraz większymi krokami matura.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x