Powiat tarnobrzeski: Przedstawiciele gmin i służb ratunkowych omawiali stan przygotowań do nadchodzącej zimy

O przygotowaniach do zimy i organizacji ratownictwa medycznego na terenie powiatu tarnobrzeskiego w roku 2013 rozmawiano podczas planowego posiedzenia powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego połączonego z komisją bezpieczeństwa i porządku.

Spotkanie odbyło się w czwartek w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu. Obecni na nim byli przedstawiciele poszczególnych gmin powiatu, komendanci miejscy PSP i Policji, oraz osoby odpowiedzialne za zarządzanie kryzysowe w poszczególnych miejscowościach.
Gospodarz spotkania starosta Krzysztof Pitra. – Powiatowe Zespoły powoływane są w celu zapewnienia prawidłowego wykonania zadań w zakresie zarządzania kryzysowego a ich zadaniem jest między innymi ocena występujących i potencjalnych zagrożeń mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo publiczne i prognozowanie tych zagrożeń. Na czwartkowym posiedzeniu Zespołu omawialiśmy najważniejsze sprawy związane z przygotowaniem powiatowych służb do zimy – mówił starosta.

BEZDOMNI

Kierownictwo Powiatowego Centrum Pomocy rodzinie poinformowało o planowanych działaniach mających na celu ochronę i pomoc osobom bezdomnym w tym trudnym okresie. Ze swojej strony Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu zapewnił, że jego podwładni będą monitorować miejsca w których najczęściej przebywają bezdomni i udzielać im niezbędnej pomocy, w tym kierować do właściwych ośrodków i instytucji.

LÓD, ŚNIEG, CZAD

Przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej zwracali uwagę aby w każdej gminie w której są akweny, by uświadomić – zwłaszcza dzieciom i młodzieży – jakie zagrożenia mogą płynąć z zabaw na lodzie. Poinformowano także, że PSP ma w gotowości specjalistyczne sanie do zdejmowania ludzi z lodu. Z kolei Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego przypominał o obowiązku odśnieżania dachów budynków w czasie intensywnych opadów śniegu. Poinformował także o kontroli przewodów kominowych i grzewczych, oraz instalacji gazowych w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych i zagrodowych.

W temacie ratownictwa medycznego wypowiadał się dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie p. Piotr Swkorzec. Przedstawił on – w świetle ustawy o ratownictwie medycznym – zasady funkcjonowania i organizacji ratownictwa medycznego na terenie powiatu tarnobrzeskiego w roku 2013. O prowadzonych pracach konserwacyjnych i naprawczych na urządzeniach hydrotechnicznych poinformował zebranych kierownik Oddziału Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Tarnobrzegu.

foto&źródło: Starostwo Powiatowe

Elektryczne wózki paletowe – rodzaje, funkcje, zastosowania

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content