W Baranowie Sandomierskim szkolili uczniów w ramach akcji ” Bądź widoczny na drodze” (fotoreportaż)

„Bądź widoczny na drodze” to kolejny już projekt realizowany w ramach konkursu grantowego „Wygraj w Tysiąca” przez Młodzieżową Radę Miejską w Baranowie Sandomierskim, którego twórcami byli: Katarzyna Młyniec, Magdalena Kosztur oraz Piotr Lis. Młodzi radni otrzymali 900 zł na realizację swojej inicjatywy od Fundacji Fundusz Lokalny SMK. Finał akcji odbył się w czwartek 29 listopada na sali gimnastycznej mieszczącej się przy Zespole Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim.

Inicjatywa młodzieży miała na celu propagowanie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na drodze. W trakcie spotkania przeprowadzono szkolenie przez przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji w programie którego znalazły się informacje dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, a także pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych. Uczestnicy mogli przekonać się czym grozi nieodpowiedzialność uczestnictwa w ruchu oraz jak eliminować jej skutki.

Kolejnym punktem w programie był konkurs wiedzy o ruchu drogowym w którym brali udział uczniowie ZSiP w Baranowie Sandomierskim. Prawidłowe odpowiedzi były nagradzane drobnymi upominkami w postaci elementów odblaskowych znacznie zwiększających bezpieczeństwo osób korzystających z lokalnych dróg.

Ostatnim punktem spotkania było przekazanie różnorakich elementów odblaskowych uczniom w skład których wchodziły m.in. kamizelki i opaski na ręce.

– Przeprowadzenie akcji nie byłoby możliwe bez aktywnego udziału twórców projektu z Młodzieżowej Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim oraz uprzejmości władz Zespołu Szkół w Baranowie Sandomierskim, gdzie miała miejsce cała akcja. Specjalne podziękowania należą się również służbom mundurowym Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Dębie oraz Policji, które przeprowadziły część szkoleniową i dzięki temu zwiększyły świadomość drogową uczestników szkolenia – podsumowują akcje organizatorzy.

– Kolejny raz mogliśmy się przekonać jak ważna dla naszej gminy jest aktywność i pomysłowość młodzieży. Dzięki m.in. takim akcjom obserwujemy proces ciągłego ulepszania infrastruktury oraz podnoszenia wiedzy mieszkańców. Miejmy nadzieję, że upór i zapał nie ustanie i będziemy świadkami kolejnych ciekawych inicjatyw w niedalekiej przyszłości – dodają.

tekst:P. Smykla
foto:Katarzyna Młyniec

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content