Natalia Pędzimąż tarnobrzeską wolontariuszką 2012r

Natalia Pędzimąż została główną laureatką konkursu „Tarnobrzeski Wolontariusz Roku 2012”. Finał akcji odbył się podczas IX Tarnobrzeskiego Forum Kobiet, które w tym roku zorganizowano pod hasłem „Warto żyć…, warto kochać…, warto pomagać…”.

Spotkanie odbyło się w Sali Sejmowej Zamku Dzikowskiego. Gościem specjalnym była pani Wanda Półtawska – profesor Papieskiej Akademii Teologicznej, bliska przyjaciółka Jana Pawła II, która wygłosiła referat na temat „Odpowiedzialność kobiet za losy świata”.

Natalia Pędzimąż swoją przygodę z wolontariatem rozpoczęła w 2003 roku, kiedy wstąpiła do Związku Harcerstwa Polskiego. Natalia ma na swoim koncie udział w wielu szlachetnych inicjatywach. Jest czynną wolontariuszką WOŚP. W wieku 12 lat wspólnie ze swoją zastępową zorganizowała spotkanie z chorymi dziećmi w tarnobrzeskim szpitalu, podczas którego śpiewano piosenki i organizowano zabawy, by chociaż na chwilę pozwolić zapomnieć najmłodszym o ich chorobie. W 2009 roku Natalia zaczęła prowadzić drużynę harcerską, z którą zorganizowała wiele akcji, chociażby taką jak przekazanie Światełka Betlejemskiego mieszkańcom miasta. Podczas powodzi była odpowiedzialna za opiekę nad osobami, które ucierpiały w trakcie kataklizmu, spotykała się z poszkodowanymi, uczestniczyła również w akcji ratowania wału, pomagała wielu rodzinom w pracach porządkowych po przejściu wielkiej wody. Natalia prowadzi również zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Jest liderem zespołu „Szlachetna Paczka”, niesie pomoc rodzinom znajdującym się trudnej sytuacji materialnej. Jest zaangażowana w organizację zlotów dla młodzieży z domów dziecka.

foto: Dariusz Bajor
info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x