Mikołaje, kawalkada pojazdów różnych, czekolady oraz balon czyli IX Parada Mikołajów w Tarnobrzegu (fotoreportaż oraz video)

Już po raz dziewiąty w Tarnobrzegu odbyła się organizowana przez Stowarzyszenie Esteka Parada Mikołajów. Korowód pojazdów ze świętymi Mikołajami ruszył spod siedziby Stowarzyszenia by dotrzeć na plac Bartosza Głowackiego, gdzie odbywała się mikołajkowa zabawa.

W porównaniu do ubiegłego roku, kiedy to nie wszystkie dzieci otrzymały paczki a korowód przyjechał pół godziny wcześniej niż zapowiadano, tegoroczna parada przebiegła zgodnie z założeniami. Organizatorzy przygotowali 2,5 tys. czekolad aby każde dziecko, które przyniosło książkę otrzymało upominek od świętego Mikołaja.

– Wzięliśmy poprawkę w związku z tym, że w zeszłym roku nie dla wszystkich dzieci starczyło upominków, wtedy rozdaliśmy około 1200 podarków za rysunki, w tym roku przygotowaliśmy się trochę szerzej i z satysfakcją stwierdzam, że trochę nam zostało – tłumaczy w rozmowie z portalem NadWisłą24 Robert Kędziora, v-ce prezes Stowarzyszenia. – Reszta czekolad trafi do szkół i do domów dziecka – dodaje.

Podczas akcji udało się zebrać sporą ilość książek, które trafią do dzieci z Ukrainy i Białorusi.
– Jarosław Piątkowski oraz nauczyciele ze szkoły podstawowej nr.10 kontaktowali się ze stowarzyszeniem, które zajmuje się takim wsparciem na wschodzie i okazało się, że takie zapotrzebowanie jest. Stwierdziliśmy wiec, że warto w to wejść – tłumaczy Robert Kędziora.

BARWNA KAWALKADA

Również parada z mikołajami dotarła na tarnobrzeski rynek w zapowiadanym wcześniej terminie, dzięki czemu mimo niskiej temperatury wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć barwny korowód.

– W tym roku pojazdów na trasie było bardzo dużo, kiedy wyjeżdżaliśmy pojazdów różnych było ponad czterdzieści ale na trasie jeszcze dołączali się następni, przede wszystkim motocykliści aby nie utrudniać startu kolumny – mówi w rozmowie z NW24 v-ce prezes Esteki. – Dodatkową atrakcją był udział w kawalkadzie dwóch pojazdów startujących w Mistrzostwach Polski – dodaje.

BALON WYSTARTOWAŁ I WYLĄDOWAŁ … W MIECHOCINIE 🙂

Kulminacyjnym momentem imprezy był start balonu.

– Pogoda nas w tym roku dopieściła, balon mógł wystartować, w zeszłym roku z powodu zbyt dużego wiatru nie udało się ale w tym roku start nastąpił i święty Mikołaj odleciał do Laponii naszym balonem – opowiada Robert Kędziora choć jak się niedługo okazało, Mikołaj zmienił plany, albo przesiadł się na inny środek lokomocji albo postanowił zostać w Tarnobrzegu dłużej, gdyż jak poinformował nas internauta, balon wylądował przy kanale obok Jeziora Tarnobrzeskiego 🙂 – zdjęcia z lądowania nadesłane przez internautę prezentujemy poniżej

PRZYSZŁOROCZNA PARADA JESZCZE OKAZALSZA

Jak zapowiada v -ce prezes Kędziora w przyszłym roku parada będzie obfitowała w większą liczbę atrakcji a to z powodu jubileuszu X – lecia Stowarzyszenia Esteka. – Jako, że przez cały 2013 r będziemy świętować X-lecie Esteki, planujemy dłuższą mikołajkową imprezę połączoną z koncertem. Dlatego starania o sponsorów nie tylko lokalnych ale również ogólnopolskich rozpoczniemy już w styczniu – dodaje.

video: Agnieszka Nycz

Przejazd przez miasto. Video: Grubikson

foto: Piotr Morawski

foto z lądowania balonu: internauta

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
m
9 lat temu

Szybko, sprawnie i na temat. Miru na motorku pozamiatał 😀

smile
9 lat temu

No ale ten balooon ze St. Woli to już chyba trochę godzi w…. Tarnobrzeg, bo wkońcu promujemy „siebie” czy innych,DUŻY minus za balon reszta ok

Tomek
9 lat temu

Dla dzieciaków każdy balon to atrakcja i pod nich głównie były atrakcje przygotowane. Dorośli już nieco więcej widzą i faktycznie promowanie Stalowej W. średnio było na miejscu, pewnie jeszcze za darmo nie przyjechali.

spoko
9 lat temu
Reply to  Tomek

widziałeś ty jakieś dzieciaki w tym balonie? ja nie

ojciec
9 lat temu

Pokaż mi rodzica, który wsadził by swoją pociechę do balonu(tego czy jakiegokolwiek)

jazeck
9 lat temu

Imprezka dla dzieciaków najważniejsza sprawa!!! Gdyby chodziło o reklamę, to wielu nawet na cukierkach drukowało by swoje logo.
Miro the best w te Mikołajki! Palenie gumy itp… SZOK…!
Może za rok MIKOŁAJ odleci paralotnią…? Jeśli to takie ważne dla dzieciaków to może tym razem „Tarnobrzeską”…? /:P

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content