Koncert Karnawałowy w Tarnobrzeskim Domu Kultury (fotoreportaż oraz video HD)

Arie i duety z popularnych musicali, pieśni latynoskie, neapolitańskie oraz utwory z kręgu muzyki filmowej – to wszystko można było usłyszeć podczas niedzielnego Koncertu Karnawałowego w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

W koncercie wystąpili sopranistka Iwona Socha, tenor Witold Wrona oraz zespół „Strauss Ansamble”, pod kierownictwem Artura Jaronia.

IWONA SOCHA – sopran – jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie śpiewu solowego prof. Jana Ballarina (dyplom z wyróżnieniem). Ukończyła też studia na Wydziale Radiowo-Telewizyjnym Uniwersytetu Śląskiego im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Jest finalistką i laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych oraz słuchaczką wielu Mistrzowskich Kursów Wokalnych, między innymi Jadwigi Romańskiej, Petera Mury, Izabeli Kłosińskiej, Jolanty Żmurko, Teresy Żylis-Gara. Współpracuje z Teatrem Wielkim-Operą Narodową w Warszawie, Operą Krakowską, Operą Wrocławską, Teatrem Wielkim w Łodzi, Operą Śląską w Bytomiu, Teatrem Muzycznym w Lublinie oraz orkiestrami filharmonicznymi i symfonicznymi. Brała udział w licznych festiwalach muzycznych, są to między innymi: VII Międzynarodowy Festiwal Operete Kauno Pilyje na Litwie, Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy, Festiwal Operowy w Bydgoszczy, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Gliwicach, Viva il Canto w Cieszynie, Bravo Maestro w Kąśnej. Współpracowała z takimi dyrygentami jak: Jerzy Maksymiuk, Kazimierz Wiłkomirski, Kazimierz Kord, Jacek Kaspszyk, Tadeusz Kozłowski, Andrzej Straszyński, Mirosław Jacek Błaszczyk, Tadeusz Wojciechowski, Ruben Silva, Jerzy Kosek, Łukasz Borowicz, Paweł Przytocki, Krzesimir Dębski, Jiří Petrdlík, Jerzy Salwarowski, Marcin Nałęcz Niesiołowski, Tomasz Tokarczyk, Massimiliano Caldi oraz z cenionymi reżyserami, są to między innymi: Mariusz Treliński, Laco Adamik, Marta Meszaros, Waldemar Zawodziński. Dokonała licznych nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji. Koncertuje w kraju i za granicą (Belgia, Francja, Austria, Holandia, Litwa, Hiszpania, Słowacja, Czechy).

WITOLD WRONA – tenor – absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie doc. Heleny Szubert-Słysz. Będąc jeszcze na studiach śpiewał partie tenorowe, m. in. w Mszy C-dur L. van Beethovena, Mszy S-dur F. Schuberta, Te Deum A. Brucknera. Zwiedził całą Europę występując z chórem Filharmonii Krakowskiej, Polskiego Radia, Opery i Operetki w Krakowie. W 1996 roku rozpoczął karierę solisty w Teatrze Muzycznym w Gliwicach, sezon później pracował w Operze Krakowskiej, skąd powrócił na gliwicką scenę. Ma w swoim dorobku m. in. role: Armanda we Frasquicie i Su-Czonga w Krainie uśmiechu F. Lehára, Księcia Urbina w Nocy w Wenecji J. Straussa, Boccaccia w Boccacciu F. Suppego, Noëla w Królu włóczęgów R. Frimla, Freda w My Fair Lady F. Loewego, Tassila w Hrabinie Maricy E. Kálmána. Występuje na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi, Opery Śląskiej w Bytomiu (tytułowa partia w operze Tannhäuser R. Wagnera), Opera Nova w Bydgoszczy, współpracuje z Orkiestrą Kameralną Artura Jaronia.

ZESPÓŁ „STRAUSS ANSAMBLE” – Strauss Ensemble to zespół muzyki wiedeńskiej działający od 1999 roku. Tworzą go w większości muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Od początku istnienia Strauss Ensemble cieszy się popularnością i uznaniem krytyki. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Składa się na niego kilkaset utworów, w tym muzyka Straussów, walce, polki, galopy, marsze, czardasze, fokstroty, muzyka popularna, filmowa i taneczna. Zespół koncertuje na terenie całego kraju. Bierze udział w prestiżowych imprezach i okolicznościowych spotkaniach. Zespół współpracuje z wybitnymi solistami-śpiewakami.

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
8 lat temu

Przepiękny głos pani Iwony. Pierwszy raz byłam na koncercie Karnawałowym w TDK i nie żałuję ani minuty. Do zobaczenia za rok.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content