Wieczór z kolędą w Dymitrowie Dużym (fotoreportaż)

Tradycyjnie od kilku lat Rada Sołecka wraz z sołtysem Dymitrowa Dużego organizuje „Wieczór z kolędą” . W tym roku cała impreza odbyła się w nowej Świetlicy Wiejskiej mieszczącej się przy budynku Remizy OSP w minioną sobotę.

Dzieci z Dymitrowa Dużego wraz z opiekunką Świetlicy Edukacyjnej Agatą Sudół dla wszystkich zgromadzonych gości przygotowały i odegrały jasełka Bożonarodzeniowe wraz z okolicznościowym programem artystycznym z okazji Dnia Babci i Dziadka. Każda babcia i dziadziuś otrzymał pamiątkowy medal. Tego wieczoru oczywiście nie mogło zabraknąć typowo świątecznych potraw wśród których królował barszcz biały, pierogi z kapustą i grzybami, kompot z suszu a także wiele innych pysznych potraw. Wszystkie potrawy były własnoręcznie przygotowane przez panie z rady sołeckiej Dymitrowa.

Na uroczystości pojawili się min. Poseł na Sejm RP. Mirosław Pluta, Starosta powiatu tarnobrzeskiego Krzysztof Pitra, z-ca burmistrza Baranowa Sandomierskiego Jan Pelczar, Skarbnik Gminy Alina Zasadnia, ks. proboszcz Andrzej Machowicz oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy miejscowości Dymitrów Duży. Coroczne spotkanie dopełniło także poświęcenie przez księdza Proboszcza Świetlicy a później odbyło wspólne kolędowanie przy akompaniamencie Pana Stanisława Panka.

Organizatorzy składają serdecznie podziękowania Starostwu Powiatowemu w Tarnobrzegu, Burmistrzowi Miasta i Gminy w Baranowie Sandomierskim oraz wszystkim którzy przyczynili się do pomocy w organizacji przedsięwzięcia.

tekst: Katarzyna Młyniec
foto:Tomasz Młyniec

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz Ch
7 lat temu

Fajnie ta moja miejscowość się bawi Super oby więcej takich imprez było i życzę wszystkim Wszystkiego Najlepszego w tym nowym Roku z nie dalekiej Anglii 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x