Tarnobrzeg: Od piątku rozpoczyna emisję Telewizja Lokalna (zdjęcia oraz video)

Pierwszy program Telewizji Lokalnej nadany zostanie w najbliższy piątek 1 lutego o godz.17.15 i trwać będzie ok. 1h15 min. Telewizja, będąca własnością Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w swojej początkowej fazie będzie docierała do 15 tys. mieszkań, korzystających z sieci kablowej TSM.

Od maja ubiegłego roku TSM przestała nadawać sygnał Miejskiej Telewizji, jako jeden z powodów podając brak obiektywizmu w programach nadawanych przez MTVT. Teraz w miejsce Telewizji Miejskiej, mieszkańcy bloków należących do TSM będą mogli oglądać Telewizję Lokalną, która według prezesa TSM Tomasza Lenarda, ma być telewizją rzetelną i na wysokim poziomie.

– Program będzie skierowany do mieszkańców Tarnobrzega i okolicznych gmin, będzie to telewizja informacyjna, interwencyjna, traktująca o problemach mieszkańców. Będziemy nadawać programy sportowe, kulturalne, historyczne, mam nadzieję, że będzie to ciekawy program. W ofercie programowej TVL będą również debaty i wywiady z ciekawymi osobami – mówił podczas środowej konferencji prasowej prezes Lenard. – W każdy piątek emitowany będzie nowy program, w ciągu tygodnia nadawać będziemy powtórki – dodał.

Za produkcję i emisję programu odpowiedzialna jest firma Video Studio „WojMar”, której właścicielem jest były prezes MTVT Wojciech Kozieł. – Część wyposażenia TVL należy do firmy WojMar, część zaś została zakupiona w ramach oszczędności, przez ten okres kiedy nie ponosiliśmy kosztów związanych z płaceniem za odbiór programu MTVT – tłumaczył prezes TSM.

Obok zaproszonych dziennikarzy na konferencję przyszedł również tarnobrzeski radny Stanisław Uziel. Radny pytał m.in. o gości zapraszanych do TVL. – Panie zacny prezesie, są ludzie którzy robią coś dobrego dla Tarnobrzega, nie mogą się przebić do Miejskiej Telewizji – broń boże nie chodzi tu o mnie, a Ci ludzie nie są doceniani, pokazywani, tylko przez układy, bo wiadomo, była telewizja układowa, mam nadzieję, że tych ludzi również będziecie pokazywać – pytał radny. – Czy zaprosicie również prezydenta? – dodał. – Zapraszam naprawdę wszystkie osoby, jesteśmy otwarci na współpracę niezależnie od opcji politycznych – odpowiedział prezes Lenard.

Telewizję Lokalną będzie można odbierać na kanale na którym emitowana była MTVT. Jak mówił prezes Lenard, trwają rozmowy aby TVL odbierana była również przez mieszkańców m.in. spółdzielni Siarkowiec, Gorzyc i Sandomierza.

Więcej szczegółów w materiale video z konferencji, który wkrótce dołączymy do informacji. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
leszek
8 lat temu

Rewelacja dużo sportu kultury polityki jak najmniej jest bardzo męcząca

wacek
8 lat temu

świetna wiadomośc, od dawna mam dosyć tuby mastalerzowskiej w postaci mtvt

ash
8 lat temu
Reply to  wacek

Ta, jedną tubę zamienisz na drugą, jak to napisał admin na tarnobrzeg.info: TVL to skrót od TVLenard:-)

wacek
8 lat temu
Reply to  ash

poczekamy zobaczymy a to co napisal admin tbg.info mało mnie obchodzi, nie jest on dla mnie zadną wyrocznią. Mysle jednak, ze gorzej niz na mtvt byc nie moze.

tsm
8 lat temu

To teraz, jako mieszkaniec Tarnobrzega i bloku należącego do TSM finansuję dwie telewizje, super :-)szkoda, że nikt nie pyta mnie o zdanie

Fix
8 lat temu

Reżimowa telewizja pochłania ogromne pieniądze podatników, które lekką ręką Radni Miejscy jej przyznają. Po co to wszystko skoro i tak mało kto może ją oglądać w Tbg. To jest dopiero niegospodarność ze strony naszych radnych. Czas pokaże czy TVL będzie lepsza od MTVT. Jak dla mnie może być w Tbg pięć telewizji, jednak wolał bym mieć możliwość decydować czy chcę za nie płacić czy nie.

tommasz
8 lat temu

@tsm, słuchałeś co mówi lenard? Nie finansujesz MTVT od roku… za częśc z tych pieniędzy kupiono sprzęt dla TVL. Reszt to Twój zysk 😉

tsm
8 lat temu
Reply to  tommasz

No jak to a dotacje miejskie dla MTVT? przecież wciąż są przyznawane, inaczej pewnie miejska by już nie istniałą

mieszkaniec
8 lat temu
Reply to  tommasz

jak to nie finansujemy MTVT? Radni w grudniu na co przyznali 100.000zł??? Cała kasa poszła na MTVT, której prawie nikt nie ogląda a tylko garstka mieszkańców ma w ogóle możliwość jej oglądania. Więc jak nie finansujemy MTVT? Zajebiści radni przyznali jej kasę z własnej kieszeni????? Wcześniej dostawała jeszcze niezłą kasę co miesiąc od TSM – reasumując mieszkaniec Tarnobrzega płacił za „oglądanie” tej TV czy chciał czy nie DWA RAZY!!!

Szeryf
8 lat temu

Co tam gadanie prezesa TSM jak i tak najlepszym punktem tej konferencji było wystąpienie radnego Uziela! Brawo Stanisław! Tak trzymać! Dość reżimowej telewizji w mieście!

xyz
8 lat temu
Reply to  Szeryf

Nie rozumiem tego człowieka (Uziela) i ciebie. Uziel jest w koalicji, a przylazł na otwarcie telewizji opozycji (mam nadzieję, że ta ostatnia będzie finansowana z abonentów kablówki TSM, a nie czynszów, bo ja akurat z niej nie korzystam, i mam dość bycia taktowanym jak krowa dojna)?

Tarnobrzeżanin
8 lat temu

Skoro to ma być jakaś opozycja do TV Mastalerz to powinni wpuścić MTVT do zasobów TSM, niech mieszkańcy wybiorą którą TV chcą oglądać. Tak jak mamy w kablówce TVN, Polsat, TVP1 i TV Trwam. Jedno wydarzenie cztery różne punkty widzenia, czasem skrajnie różne 🙂 Ale zostawia nam się wybór, decyduje paluszek na pilocie a nie prezes spółdzielni.

jam
8 lat temu

To jest niezwykłe! I z pewnością należą się za to prezesowi L. podziękowania! Jak sam mówi, nic się nie będzie wtrącał do funkcjonowania TVL, bo on się nie zna. Stworzył telewizję tylko po to, aby jego kolega pan K, miał robotę i żeby drogi sprzętu mu się w domu nie kurzył… Piękna inicjatywa! Pogratulować! A pan radny U może śmiało nagrodzić prezesa L złotym sercem…

Viking
8 lat temu

najbardziej podoba mi się zdjęcie nr 7

MG
8 lat temu

wie ktoś może czy można obejrzec TVL w sieci?

MG
8 lat temu

Wie ktoś jak oglądnąc TVL w sieci???

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content