O nowościach nad Jeziorem, karach dla firmy A.S.A., budowie zakładu segregacji odpadów w Machowie – konferencja prasowa w UM Tarnobrzeg (video)

Miesięczny koszt opłaty ryczałtowej za całoroczne utrzymanie czystości płacony przez miasto firmie A.S.A. wynosi 138 tys. zł. – Od tej kwoty za miesiąc grudzień ubiegłego roku odjęliśmy 103 tys.900 zł – mówił prezydent. – Jest to kara, jaką nałożyliśmy na firmę za niedotrzymanie warunków umowy – dodał prezydent zapowiadając jednocześnie, że za styczeń kara będzie wynosić około 130 tys. zł.

W styczniu br. odbyło się posiedzenie Komisji Jeziorowej. – Jezioro będzie dostępne dla wędkarzy, na dwukilometrowym odcinku. Nad jeziorem powstanie również pole kempingowe z którego będą mogli korzystać posiadacze samochodów turystycznych (kamperów)  i przyczep kempingowych. Planujemy wybudowanie nowych parkingów przy wjeździe nad jezioro i  budowę zejść nad wodę dla osób niepełnosprawnych – wyliczał prezydent. – Najważniejszą inwestycją będzie rozpoczęcie budowy stanicy żeglarskiej, wraz z sześćdziesięciometrową keją – dodał.

Nadal nie została rozwiązana kwestia opłat za dzieci z Sandomierza, uczęszczające do tarnobrzeskich przedszkoli. Burmistrz Sandomierza nie zgadza się bowiem na pokrycie całości kosztów pobytu „swoich” dzieci. – Ten problem dotyczy czwórki dzieci. Do końca roku szkolnego będą one chodzić do przedszkoli w Tarnobrzegu bez względu na to, czy burmistrz Sandomierza zapłaci za ich pobyt czy też nie – mówił prezydent.

Więcej szczegółów w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content