Starsze małżeństwo oszukane przez sprzedawców kuchenki gazowej

Małżeństwo z Grębowa zostało oszukanych przez sprzedawców kuchenki gazowej. Mężczyźni podając się za pracowników zakładu gazowego, nakłonili gospodarza do wymiany kuchenki, podając umowę zakupu i montażu kuchenki na zawyżoną kwotę ponad 2 300 złotych. Policja poszukuje oszustów.

Funkcjonariusze wyjaśniając okoliczności zdarzenia ustalili, że późnym wieczorem do domu starszych osób w miejscowości Grębów, przyszło dwóch mężczyzn. Podając się za pracowników zakładu gazowego oferowali zakup nowej kuchenki gazowej z montażem twierdząc, że jest to wymóg nowych przepisów, a właścicieli kuchenka jest stara i niesprawna.

Aby wzbudzić zaufanie mężczyźni wnieśli zaraz nową kuchenkę. Jeden z nich podał gospodarzowi do podpisania dokumenty umowy. Drugi z mężczyzn zajął się montażem kuchenki. Pracownicy gazowni po wykonaniu czynności zabrali zaraz dokumenty i opuścili dom gospodarza. Następnego dnia 64 – letni mężczyzna dokładnie przeczytał umowę. Okazało się wtedy, że do zapłaty ma 2 317 złotych.

Policjanci ustalili, że jest to zawyżona kwota zakupu. Cena kuchenki tej marki nie przekracza tysiąca złotych. Również same dokumenty nie są kompletne, brak w nich wielu informacji. W tej sprawie Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu wszczęła postępowanie przygotowawcze.

źródło: policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content