Chcieli wyłudzić odszkodowanie za rzekomo skradziony samochód

Sandomierscy policjanci zatrzymali 29 – letnią kobietę oraz i 38 – letniego mężczyznę, mieszkańców gminy Dwikozy. Osoby te, podejrzewane są o fałszywe zawiadomienie o kradzieży samochodu oraz usiłowanie wyłudzenia z tego tytułu odszkodowania ubezpieczeniowego.

Pod koniec stycznia bieżącego roku mieszkanka gminy Dwikozy zawiadomiła policjantów o kradzieży z terenu posesji należącego do niej samochodu, „busa” przystosowanego do przewozu osób. Pojazdem tym na co dzień wykonywane były usługi transportowe. Sprawą kradzieży zajęli się sandomierscy kryminalni oraz policjanci z Komisariatu Policji w Dwikozach. Ich współpraca bardzo szybko doprowadziła do zaskakujących ustaleń.
Okazało się, że kradzież wspomnianego pojazdu w ogóle nie zaistniała. Samochód ten uległ spaleniu na terenie Wielkiej Brytanii w 2011 roku. Kobieta wraz z mężczyzną, zawiadamiając o kradzieży, chcieli w ten sposób wyłudzić odszkodowanie. Oboje stanęli przed prokuratorem i złożyli zeznania. Zastosowano wobec nich poręczenia majątkowe oraz dozór.

źródło: policja

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ja
8 lat temu

Bus splonol a ludzi wozili taczkami . Chcieli odszkodowanie tylko nie zglosili do ubezpieczyciela i zlozyli zeznanie odmawiajac zeznan . Policyjna inteligencja . Umieja tylko nad pijanym skakac. Pies co duzo szczega zwykle nie gryzie

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content