Lokalna formacja „Strzał w Głowę” w eliminacjach bitwy zespołów Hard Rock Rising – do końca głosowania pozostało kilka dni

Zespół Strzał w Głowę bierze udział w eliminacjach do bitwy zespołów „Hard Rock Rising”. Oddanie głosu odbywa się poprzez darmowe pobranie piosenki „Strzał w Głowę – Morderca” z linku (trzeba znaleźć zespół na liście): https://www.facebook.com/hardrockcafekrakow?sk=app_205164529573076&app_data. Zespół prosi o głosy: „To dzięki Wam będziemy mogli wziąć udział w Hard Rock Rising!”

Do zakończenia głosowania pozostało kilka dni, obecnie grupa zajmuje drugie miejsce, lecz kolejne kapele „depczą im po piętach”.

Strzał w Głowę to formacja założona w 2012 roku przez doświadczonych artystów sandomierskiej i tarnobrzeskiej sceny muzycznej. Od samego początku zespół postawił na granie dynamicznej muzyki bez zbędnych kompromisów. Przez kilka wcześniejszych lat wspólnego grania udało się wypracować oryginalne brzmienie oparte na mocnej sekcji rytmicznej z melodyjną gitarą solową. Teksty pisane w ojczystym języku poruszają tematykę bliską każdemu człowiekowi. Zespół szeroko czerpie z muzycznej tradycji rocka, funku i grunge’u oraz pustynnych kapel stonerowych.

Skład:
Dżek – wokal
Dżimi – gitara
Kiljan – bas
Martinez – perkusja

Aktualnie zespół pracuje w studio nad ep’ką (która powinna się ukazać w marcu 2013) oraz teledyskiem do utworu Morderca. Na podsumowanie 2012 roku powstał krótki film pt. „Przestrzenie dotknięte konkretnym dźwiękiem”: http://youtu.be/gG2yJ-zJfOI

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/457717650961118/

Nasz fb: www.facebook.com/strzalwglowe
myspace: www.myspace.com/strzalwglowe
wordpress: www.strzalwglowe.wordpress.com

**********

Hard Rock Rising to globalna bitwa zespołów, w której wygrać można kontrakt płytowy. 28 stycznia rozpoczęło się pierwsze głosowanie, „lokalne” czyli eliminacje. Głosowanie trwać będzie przez dwa tygodnie, do etapu drugiego, czyli koncertu w jednej z restauracji Hard Rock Cafe ( w przypadku Strzału w Głowę tyczy się to restauracji krakowskiej) zakwalifikowanych zostanie osiem zespołów z największą liczbą głosów czyli „pobrań utworu”, plus jeden dodatkowy, któremu jury przyzna „dziką kartę”. Spośród nich jury wybierze zwycięzców, ( w Polsce będzie to dwóch zwycięzców, po jednym z restauracji krakowskiej i warszawskiej) i tak powstanie grono 96 kapel zakwalifikowanych do etapu międzynarodowego czyli do międzynarodowego głosowania. Na jego podstawie wybranych zostanie 25 finalistów.

foto: Strzał w Głowę

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Viking
9 lat temu

życzę powodzenia!

Zion
9 lat temu

Kadry w filmie jak z klipu Project Zion „Let Your Heart Be Free” 🙂

SwG
9 lat temu

Do końca głosowania jeszcze kilkanaście godzin. Jest duża szansa, że utrzymamy się w top 8, ale każdy głos jest na wagę złota!

KONKRET!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content