Znana dziennikarka telewizyjna Iwona Kutyna spotkała się z uczniami Gimnazjum nr 1 (zdjęcia)

Pod hasłem „DZIENNIKARSTWO TO ZAWÓD Z PASJĄ, ZAWÓD Z MISJĄ CZY ZAJĘCIE JAK KAŻDE INNE” przebiegło w minioną środę spotkanie w Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu ze znaną i popularną dziennikarką telewizyjną Iwoną Kutyną. Było to już szóste z kolei spotkanie z cyklu „ Absolwenci znani i mniej znani”.

Spotkanie składało się z trzech części – „Wspomnienia z podstawówki”, „Szczeble kariery” i „Dziennikarstwo moją pasją”. W trakcie spotkania dziennikarka z dużym zaciekawieniem obejrzała krótką prezentację dotyczącą czasów, kiedy była uczennicą „Jedynki’ i przywołała wiele miłych wspomnień.

Dużo więcej czasu poświęciła w swych wypowiedziach pracy. Dzięki temu uczniowie mieli możliwość poznania kolejnych etapów jej życia zawodowego, poczynając od Radia Leliwa, Radia Kolor poprzez pracę w TVN 24, POLSACIE, DWÓJCE i ostatnio w TVP INFO. Uczniowie szczególnie zainteresowali się pracą w TVP INFO. Zadawane przez nich pytania dotyczyły m.in. sposobu realizacji programu „na żywo” i doborze prezentowanych w nim treści.
Ważne też okazało się uświadomienie uczniom zadań stojących przed dziennikarzami, na których codziennie spoczywa obowiązek przekazywania nie tylko dobrych wiadomości, ale także tych tragicznych, smutnych i przygnębiających.
Uczniowie dziękując pani Iwonie za wspaniałą lekcję dziennikarstwa, życzyli jej odważnych marzeń, sukcesów na miarę spełnienia, prestiżowych nagród i nieustającej sympatii widzów.

tekst: Joanna Sekita
zdjęcia: Krzysztof Watracz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content