Szczypiorniści Wisły Sandomierz pokonują Bochnię (fotoreportaż oraz video)

Od dwóch zwycięstw piłkarze ręczni Wisły Sandomierz rozpoczęli rundę rewanżową II ligowych rozgrywek. W pierwszym meczu wysoko pokonali drużynę z Bytomia 35:24, w drugim zaś, rozegranym w minioną sobotę wygrali z MOSiR Bochnia 39:30 (19:19). W szeregi Wisły powrócił po przerwie spowodowanej kontuzją doświadczony obrotowy Tadeusz Dusak.

Pierwsza część spotkania nie wskazywała na zwycięstwo szczypiornistów Wisły, którzy grając nerwowo i popełniając sporo błędów pozwolili rywalowi na szybkie osiągnięcie czterobramkowej przewagi (2:6). Pierwszy remis pojawił się dopiero w 23 minucie (15:15), od tego momentu gra się wyrównała, czego rezultatem był wynik do przerwy 19:19. – W końcówce pierwszej połowy mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, ale nie potrafiliśmy znaleść drogi do bramki gości – komentował po meczu Adam Węgrzynowski, trener Wisły. – Drużyna miała przerwę w ostatniej kolejce, co spowodowało małe wybicie z rytmu rozgrywek – dodał.

Po przerwie, dopiero w 46 minucie szczypiorniści z Sandomierza wyszli na prowadzenie 28:26. Duża w tym zasługa agresywnej gry w obronie i lepszej niż w początkach spotkania dyspozycji w bramce Daniela Skowrona. Z minuty na minutę Wisła zaczęła dominować na parkiecie, co wyraźnie podcięło skrzydła szczypiornistom z Bochni, których ataki już nie były tak skuteczne jak w pierwszej połowie. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Wisły 39:30.

– Można by powiedzieć, że z przebiegu meczu nasze zwycięstwo jest zbyt wysokie. Drużyna Bochni rozegrała dobre spotkanie, za co należą się gratulacje – mówił trener Węgrzynowski. – Ogólnie jestem zadowolony z postawy naszych zawodników, co widać w jakości gry całej drużyny. Warto zwrócić uwagę, że po wyleczeniu kontuzji do drużyny wrócił Tadeusz Dusak, u którego widać wielką chęć walki i który powinien być naszym mocnym punktem w drużynie – dodał.

W najbliższą sobotę Wiślaków czeka trudny pojedynek w Sosnowcu z liderem rozgrywek, miejscowym Zagłębiem. W pierwszym meczu szczypiorniści z Sandomierza przegrali na własnym parkiecie 24:36 (12:18).

SPR Wisła Sandomierz – MOSiR Bochnia 39:30 (19:19)

Wisła: Skowron,Wójcik, Dybis – Ogrodnik 11, Kutek 7, Białkowski 6, Gach 5, Dusak 4, Sadecki 3, Werstler 2, Kucharczak 1, Guz, Zieliński, Pawelczyk, Kaczmarski, Szymczyk

źródło: SPR Wisła Sandomierz

foto&video: Agnieszka Nycz