16.02 (sobota) Koncert zespołu Babu Król w Sandomierzu

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na koncert zespołu Babu Król. Impreza odbędzie się w Klubie Lapidarium w Sandomierzu, w sobotę 16 lutego o godzinie 20. Bilety w cenie 10.00 zł do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu- ul. Rynek 20, tel: 15 644 61 05 lub przed koncertem.

BABU KRÓL to zespół składający się z dwóch muzyków na co dzień znanych jako Bajzel i Budyń, muzykujących w ramach zespołu POGODNO.
Bajzel to człowiek orkiestra. Legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego. Znany w Polsce i nie tylko. Coroczny zdobywca Yacha za nietuzinkowy teledysk.
Budyń (Jacek Szymkiewicz) to wokalista, muzyk, performer, lider zespołu POGODNO. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie.

Tym razem w duecie. Tym razem oddając szacunek Edwardowi Stachurze. Wydobyli jego wiersze spod tony powyciąganych swetrów i ckliwych harcerskich zaśpiewów. Nagrali płytę mocną, magiczną, motoryczną. Kilometry pożerane w trakcie lat grania bigbitu zaowocowały wyczuciem rytmu poety wędrującego i piosenkami które pokazują Stachurę jako kogoś bliskiego naszym czasom. Czasom wędrówek migracji i poszukiwań.

Budyń – Jacek Szymkiewicz – wokal, saksofon tenorowy
Bajzel- Piotr Piasecki – wokal, gitara barytonowa, efekty, gitara basowa, cuda i cudeńka.

video: bajzelbajzel

foto&info: SCK

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content