W Gorzycach oddano do użytku „Białego Orlika”

W Gorzycach oddano do użytku białego orlika. Nowe lodowisko jest dostępne bezpłatnie dla wszystkich mieszkańców gminy i regionu.

Decyzję o budowie białego orlika w Gorzycach podjęły władze powiatu tarnobrzeskiego. Jak zaznacza starosta Krzysztof Pitra inwestycja była możliwa dzięki m.in. pozyskaniu środków zewnętrznych na ten cel.

-Postanowiliśmy wykorzystać okazje, że ruszył program „Białych Orlików”, złożyliśmy projekt i uzyskaliśmy dofinansowanie. To jedyny taki obiekt w powiecie tarnobrzeskim ziemskim. W zimie będzie służył jako lodowisko, natomiast w lecie jako tor do jazdy na rolkach. Tak więc zarówno w zimie – na łyżwach, jak i w lecie – na rolkach będzie można grać np.w hokeja – mówi starosta.

Z Orlika cieszy się pochodzący z Gorzyc przewodniczący Rady Powiatu Tarnobrzeskiego Dariusz Bukowski. – Chcieliśmy wzbogacić ofertę sportową dla mieszkańców tej części powiatu. Orlik umiejscowiony jest przy Zespole Szkół także będzie służył naszej młodzieży i bez wątpienia podniesie atrakcyjność powiatowej placówki oświatowej – tłumaczy. ZS Gorzyce posiada pełne wyposażenie obiektu w tym sprzęt sportowy (kaski, ochraniacze, łyżwy) na użytek uczniów.

Lodowisko jest ogólnodostępne dla wszystkich chętnych mieszkańców Gorzyc i osób odwiedzających miejscowość. Przy Białym Orliku nie ma wypożyczalni. Za korzystanie z lodowiska nie pobiera się żadnych opłat. Jedyne ograniczenie wprowadzono dla dzieci poniżej 7 roku życia, które mogą korzystać z lodowiska jedynie pod opieką osoby dorosłej.

Lodowisko w czasie ferii zimowych (od 12.02.2013r. – 24.02-2013r.) jest czynne codziennie w godzinach od 9:00 do 12:00 i od 15.30 do 20.30. Natomiast od dnia 25.02.2013 do dnia 28.02.2013 r. ( i później w zależności od pogody) od 16.00 do 20.00.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content