Ponad 70 osób wzięło udział w I Biegu Zimowym wokół Jeziora Tarnobrzeskiego (fotoreportaż oraz video)

72 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie I Biegu Zimowego wokół Jeziora Tarnobrzeskiego. Najszybciej dystans 10 km i 600 m pokonał Michał Wojciechowski, zawodnik Klubu Biegacza „Witar Tarnobrzeg”.

– Michał Wojciechowski został powołany do reprezentacji Polski i 24 lipca br. jako zawodnik głuchoniemy będzie reprezentował Polskę na Olimpiadzie – mówi w rozmowie z portalem NadWisłą24 Adam Maślanka, trener Michała. – To bardzo zdolny zawodnik, który już startował w kilku międzynarodowych imprezach – dodaje.

Choć z założenia miał być to bieg rekreacyjny, rodzinny, na trasie pojawiło się tak wielu chętnych, że organizatorzy zmienili nieco formułę, mierząc czas na mecie i przyznając pierwszym trzem kobietom i mężczyznom drobne nagrody.

– Zaskoczyło nas to zainteresowanie, okazało się, że jest mnóstwo osób biegających w naszej okolicy, od Lublina po Rzeszów. Myśleliśmy o kilkudziesięciu zawodnikach a mamy 72, bardzo nas to cieszy – tłumaczy NW24 Adam Strumiński, pracownik MOSiR Tarnobrzeg. – To pokazuje, że warto te biegi organizować – dodaje.

Obok biegaczy, na trasie pojawiła się niewielka grupa „chodzących z kijkami”, którą prowadził miłośnik i propagator nordic walking, starosta tarnobrzeski Krzysztof Pitra.

Więcej szczegółów w materiale video. Zapraszamy

video: Agnieszka Nycz


foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content