Powiat tarnobrzeski przeznaczy w tym roku 11 mln na remont dróg

Starosta Tarnobrzeski Krzysztof Pitra ogłosił przetarg na remont kolejnych odcinków dróg powiatowych w tym relacji Jamnica – Zbydniów i Suchorzów- Gawłuszowice w ramach II etapu projektu „Remontu dróg powiatowych zniszczonych podczas powodzi w 2010 roku”.

W ramach zadania planuje się wykonanie asfaltu, warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno-asfaltowej grysowo-żwirowej oraz poboczy z tłucznia kamiennego. Ponadto zostanie wykonany remont przepustów drogowych i oczyszczenie rowów.

W tegorocznym budżecie Powiatu na inwestycje drogowe zaplanowano wydatki na ponad 11 milionów złotych mówi starosta tarnobrzeski Krzysztof Pitra:

– Kontynuować będziemy remonty dróg powiatowych zniszczonych podczas powodzi na terenie Trześni, Orlisk, Suchorzowa i Jamnicy. Dokonamy także remontu dwóch ważnych mostów w ciągu drogi powiatowej nr 1113R relacji Stale – Chmielów – Dąbrowica na rzece Trześniówka w miejscowości Cygany w gminie Nowa Dęba, oraz remont mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1121R relacji Suchorzów – Gawłuszowice na rzece Babulówka w gminie Baranów Sandomierski.

W przypadku mostów w ramach zadania przewiduje się między innymi wzmocnienie posadowienia poprzez wykonanie dodatkowych umocnień; naprawę podpór; odtworzenie ustroju nośnego;
i odtworzenie skarp; wykonanie izolacji bitumicznej płyty ; wykonanie warstw konstrukcyjnych jezdni na dojazdach i obiekcie; – montaż barieroporeczy na obiekcie oraz barier na dojazdach; – zabezpieczenie powierzchniowe elementów betonowych ustroju nośnego i podpór oraz umocnień w obrębie kanałów.

Projekt pn. Remont dróg powiatowych zniszczonych podczas powodzi w 2010 roku jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.

info: Powiat Tarnobrzeski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x