Sandomierzanka Karolina Kołeczek złotą medalistką Mistrzostw Polski

Na przeprowadzonych w Spale w dniach 16-17 lutego 2013 r. Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w lekkiej atletyce znakomicie zaprezentowała się Karolina Kołeczek zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Trójka” Sandomierz. W swoim halowym debiucie, w kategorii seniorów, 20-letnia Karolina Kołeczek zdobyła złoty medal w biegu na dystansie 60 m pł. W biegu finałowym rywalizacja była wyjątkowo zacięta, a o podziale medali zadecydowały setne części sekundy.

Karolina zwyciężyła z wynikiem 8,38 sek. (RŻ 8,37), druga na mecie była Katarzyna Świostek z AZS Warszawa z czasem 8,39, zaś trzecia Urszula Bhebhe, także z AZS Warszawa z wynikiem 8,41 sek. To już dziesiąty medal Mistrzostw Polski tej utalentowanej zawodniczki.

– Bałam się, że nie wystartuję w tych mistrzostwach, miałam naciągnięty mięsień stopy. Cieszę się, że udało się wyzdrowieć i jeszcze wygrać te zawody, które tak naprawdę są pewnym etapem przejściowym i dobrym prognostykiem na sezon letni. Bardzo się cieszę z wyniku i medalu, to dobrze rokuje na zbliżające się Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Finlandii, nie ukrywam, że chciałabym pobiec tam jak najlepiej – mówiła Karolina Kołeczek.

Do tej pory w kategoriach juniorskich Karolina zdobyła dziewięć medali w tym sześć złotych, dwa srebrne i jeden brązowy. Udany sezon halowy i rekordy życiowe na 60 m pł., pozwalają mieć nadzieję na równie udany sezon letni Karoliny i zakończone sukcesem starty na letnich Mistrzostwach Polski Seniorów w Toruniu, Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy, a przede wszystkim na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Tampere w Finlandii w dniach 11-14 lipca.

foto&info: UM Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x