Już dziś koncert „Sandomierz pamięta o Niemenie” w wykonaniu Grażyny Łobaszewskiej i zespołu AJAGORE

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na koncert pt.”Sandomierz pamięta o Niemenie” zorganizowany z okazji urodzin wielkiego mistrza Czesława Niemena, w wykonaniu pierwszej damy polskiej piosenki – Grażyny Łobaszewskiej oraz zespołu AJAGORE. Występ odbędzie się 22 lutego br., o godz. 20.00, w Domu Katolickim w Sandomierzu.

Wstęp: 25 zł (ulgowy) i 30 zł (normalny). Bilety do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej, ul. Rynek 20, tel. 15 644-61-05), e-mail: informacja@sandomierz.travel, lub bezpośrednio przed koncertem.

Grażyna Łobaszewska – jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek, kompozytorek i autorek wielu śpiewanych przez siebie utworów. „Najczarniejsza z białych kobiet”, bez wahania porównywana z Arethą Franklin czy Billie Holiday.
Artystka od lat zachwyca publiczność nie tylko wykonaniem piosenek napisanych specjalnie dla niej przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własnymi interpretacjami standardów jazzowych czy gospel.

Od 2008 r. p. Grażynie regularnie towarzyszy formacja AJAGORE w składzie: Sławomir Kornas (bas, śpiew), Maciej Kortas (gitary) oraz Michał Szczeblewsk i(perkusja). Owocem tej współpracy jest najnowsze wydawnictwo dedykowane pamięci Czesława Niemena pod tytułem „Dziwny jest…” – produkt charakteryzujący się wysoką klasą i nowoczesnymi aranżacjami, skutecznie przypominającymi twórczość mistrza sprzed lat, jak również przybliżającymi niezwykłe przeboje młodszej publiczności.

Podczas koncertu widzowie będą mogli posłuchać największych przebojów mistrza, między innymi: „Dziwny jest ten świat”, „Płonie stodoła”, „Jednego serca” czy też „Wspomnienie”. To właśnie sam Czesław Niemen powiedział przed śmiercią: „Grażyna posiada odpowiednią wrażliwość do interpretowania mojej twórczości”. Po latach słowa okazały się prorocze, o czym będzie się można przekonać już wkrótce, podczas koncertu. Oprócz utworów z repertuaru Czesława Niemena nie zabraknie oczywiście największych przebojów Artystki, takich jak „Czas nas uczy pogody” czy „Brzydcy” oraz piosenek z najnowszej płyty artystki.

Połączenie jednego z najwybitniejszych głosów i charyzmy z doskonałym repertuarem legendy polskiej muzyki w odświeżonych aranżacjach stanowi gwarancję niezapomnianych przeżyć i wzruszeń na najwyższym artystycznym poziomie.

Portal NadWisłą24 jest patronem medialnym koncertu. Ogólnopolski patronat nad projektem i trasą koncertową objęły TVP 2 oraz Program 1. Polskiego Radia.

foto&info: organizator

video: Sonancja

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Viking
10 lat temu

szkoda, że nie pamiętał jak Niemen żył!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content