Szczypiorniści Wisły wygrywają derby z Vive (zdjęcia oraz video)

Piłkarze ręczni Wisły Sandomierz wygrali z Vive II Kielce 27:24 (13:8) w meczu 16 kolejki II ligowych rozgrywek. Spotkanie było bardzo zacięte, aż trzech zawodników Wisły ujrzało czerwone kartki.

Od początku meczu drużyny postawiły na twardą obronę, czego rezultatem był wynik 1:1 w 7 minucie meczu. Dopiero w końcówce pierwszej połowy Wiślakom udało się przeprowadzić kilka skutecznych akcji, dzięki czemu zeszli na przerwę z kilku bramkową przewagą (13:8). Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, na parkiecie nadal toczyła się zacięta walka w obronie. W 50 min, Marcin Ogrodnik otrzymał trzecią dwuminutową karę, a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić plac gry. W jego miejsce wszedł młody zawodnik Łukasz Zieliński który przez kilka minut miał problemy z rozgrywaniem piłki. W kolejnych minutach kiedy się rozegrał, zdobył dwa gole dzięki którym Wiślacy mogli spokojnie dowieść wynik do końca. W ostatniej minucie kolejne czerwone kartki otrzymali Maciek Sadecki i Tadek Dusak, ale to nie miało większego wpływu na wynik końcowy tego spotkania.

– Cieszymy się że wygraliśmy, był to ciężki mecz z trudnym przeciwnikiem jakim jest drużyna Vive II Kielce – komentował po meczu Adam Węgrzynowski, trener Wisły. – Mecz mógł się podobać, bo jak to w derbach bywa, również były momenty w których iskrzyło między zawodnikami. Takie zachowania wynikały z twardej, agresywnej gry w której zawodnicy się nie oszczędzali. Otrzymane czerwone kartki wynikały z otrzymanych dwuminutowych kar, w których nie było złośliwości a jedynie chęć wywalczenia piłki dla swojego zespołu – dodał.

W następnej kolejce Wisła zmierzy się w Przeworsku z ostatnią drużyną rozgrywek, miejscowym Orłem.

SPR Wisła Sandomierz – Vive Targi II Kielce 27:24 (13:8)

Wisła: Skowron, Wójcik – Dusak 9, Ogrodnik 6, Kutek 4, Sadecki 3, Zieliński 2, Kucharczak 1, Białkowski 1, Teterycz, Gach, Guz, Kaczmarski, Werstler, Dybis, Chyliński

źródło: SPR Wisła Sandomierz