Sandomierz: Ewa Farna wystąpi podczas tegorocznego święta miasta

Ewa Farna wystąpi podczas tegorocznych Dni Sandomierza. O wyborze tej wokalistki zadecydowali internauci, którzy przez ostatnie tygodnie oddawali swoje głosy w internetowej sondzie. Farna pokonała w głosowaniu Agnieszkę Chylińską.

Jak przyznaje w rozmowie z portalem NadWisłą24 Wojciech Dumin, dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury decyzja o tym, aby to internauci wybrali gwiazdę sobotniego koncertu była spontaniczna. – Mieliśmy dylemat, którą wokalistkę wybrać, postanowiliśmy więc aby mieszkańcy zadecydowali – tłumaczy.

wa Farna urodziła się 12 sierpnia 1993 roku w Trzyńcu. Mieszka w Czechach, a dokładniej w Wędryni. Pochodzi z polskiej rodziny, w której w domu mówi się po polsku, jak i gwarą cieszyńską. Ewa nie jest jedynaczką, ma brata Adama i siostrę Magdalenę. 
Z wyróżnieniem zdała maturę, a w październiku rozpoczęła naukę na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim, kierunek Prawo.

Pierwsza płyta piosenkarki pojawiła się na czeskim rynku 6 listopada 2006 roku – „Měls mě vůbec rád”, album okazał się hitem i cieszył się wielką popularnością (uzyskał podwójną platynę). Druga płyta : „Ticho”, ukazała się 1 października 2007 roku, również uzyskała status platynowej płyty w Czechach. 7 listopada 2008 roku ukazało się koncertowe DVD, zarejestrowane w Pradze 17 czerwca 2008 pt: „Blíž ke hvězdám” . Przedstawiało ono jeden z 18tu koncertów trasy, dzięki której Ewa przeszła do historii jako najmłodsza czeska piosenkarka absolwująca swoją własną trasę. DVD zyskało nagrodę najlepiej sprzedawanego DVD w Czechach. Rok później na rynku czeskim pojawiła się płyta „Virtuální” i tym samym następna trasa koncertowa. Na polski rynek Ewa weszła 9 listopada 2007 płytą : „Sam na sam” , album wydany przez Universal M usic Polska. Była to polska wersja albumu : „Měls mě vůbec rád”. Druga polska płyta ukazała się 16 marca 2009. Album nosił tytuł : „Cicho” i właśnie ten album zdobył na festiwalu Sopot Hit Festiwal- miano albumu roku. Ponadto piosenka „Cicho” została hitem lata 2009. Trzecim albumem jaki ukazał się na polskim rynku 5 listopada nosi tytuł „ EWAkuacja” na której znajdziemy piosenki całkiem nowe, jak i te które znalazły się na czeskiej płycie Virtualni. Z niej pochodzą takie single jak EWAkuacja, Bez Łez, Nie przegap czy tytułowy utwór do młodzieżowego filmu Disney’a „Camp Rock 2- Wielki Finał”. Jesienią 2012 pojawiła się jako Trener swej drużyny w 3 edycji Bitwy na głosy, w której doprowadziła swoją szesnatkoosobową drużynę aż do finału. Obecnie Ewa intensywnie koncertuje w Polsce, w Czechach i na Słowacji. Przygotowuje kolejne płyty, polską i czeską, które pojawią się na wiosnę roku 2013 oraz projekt jazzowy (również w polskiej i czeskiej wersji), którego premiera jest przewidywana w czasie przedświątecznym.

Aktualnie Ewa odnajduje się w roli jurorki w programie „Česko Slovenská Superstar”, jest on odpowiednikiem polskiego Idola.

foto oraz info o artystce: www.ewafarna.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content