Tarnobrzeg: Zmiany na oddziale położniczo-ginekologicznym w Szpitalu Wojewódzkim (video)

Nowe kierownictwo, nowy zespół lekarzy, dodatkowe usługi – to część zmian na oddziale położniczo-ginekologicznym, jakie zapowiada dyrektor tarnobrzeskiego szpitala wojewódzkiego. Zakończenie remontu oddziału i jego otwarcie zaplanowano na wtorek 12 marca br.

Nowym ordynatorem oddziału został doktor Grzegorz Sałata, pracujący w zawodzie od 27 lat, ostatnio, przez siedemnaście lat na stanowisku ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Onkologią Ginekologiczną w Szpitalu Wojewódzkim im. Świętego Łukasza w Tarnowie. O stanowisko ordynatora starało się jeszcze trzech lekarzy z działającej jeszcze niedawno na oddziale spółki lekarskiej.

Zmiany jakie zapowiada Zbigniew Młodawski, dyrektor szpitala to oprócz nowego kierownictwa i nowego zespołu lekarzy, (których liczba została pomniejszona z dwunastu do ośmiu) wydłużone godziny pracy poradni położniczo-ginekologicznej, porody ze znieczuleniem i porody rodzinne, szkoła rodzenia oraz wykonywanie operacji onkologicznych. – Jest sprzęt, sala operacyjna, trzeba jeszcze umiejętności i chęci – mówił doktor Sałata, przytaczając statystyki szpitala, według których w ubiegłym roku nie wykonano na oddziale w Tarnobrzegu żadnej operacji onkologicznej.

Zmianie ulec mają również godziny pracy lekarzy na oddziale. – W godzinach przedpołudniowych na oddziale będzie pracować czterech, pięciu lekarzy, w pozostałym czasie dyżur będzie pełnić dwóch lekarzy – tłumaczył dyrektor.

Więcej szczegółów w materiale video.
********
Przypomnijmy, remont na oddziale położniczo-ginekologicznym w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu trwa od lutego br, zaś 31 stycznia br wygasła umowa zawarta przez szpital i 12-osobową spółkę lekarską na świadczenie usług medycznych na tym oddziale. Do konkursu na dalsze ich świadczenie, który rozpisywany był trzykrotnie, spółka jednak nie podeszła, nie godząc się na nowe warunki pracy. Za spółką stanęły związki zawodowe, które wystosowały apel do lekarzy, aby nie zatrudniali się w tarnobrzeskim szpitalu. „ W ocenie lekarzy – członków spółki, dyrekcja szpitala postanowiła się ich pozbyć. Zamknęła czasowo oddział ginekologiczno-położniczy pod pretekstem remontu, a  następnie zorganizowała konkurs na udzielanie świadczeń zdrowotnych, zamieszczając takie warunki, że udział spółki w  konkursie nie był możliwy”

video: Wojciech Kozieł

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kamila
9 lat temu

W tej chwili najładniejszym i najnowocześniejszym oddziałem położniczym i ginekologiczny, w naszym rejonie jest oddział w Stalowej Woli.Naprawdę nowocześnie i we wspaniałych warunkach w Stalowej Woli się teraz rodzi.Nawet największy remont w Tarnobrzegu nie zmieni tego faktu.Jeśli jeszcze będę rodzić kiedyś to tylko w Stalowej Woli. Tam jest super.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content